AKADEMİK BİLİŞİM 2013 - KONFERANS PROGRAMI



1. Gün - 23 Ocak 2013 Çarşamba I. Oturum / 09:30 - 11:00
Salon

A
Konferans Salonu
Açılış
1. Gün - 23 Ocak 2013 Çarşamba II. Oturum / 11:30 - 13:00
Salon

A
Konferans Salonu
Firma Sunumları OB: Okan Oral "Cisco Datacenter Çözümleri"; Aytuğ Sayın, CISCO
"Heryerden Sınırsız Erişim – BYOD"; Ali Fuat Türkay, CISCO
"Tümleşik Erişim – Unified Access"; Aslı Altınay, CISCO
B
Likya
Teknik OB: B. Şengün "Uygur Tümcesinin Bilgisayar ile Çözümlenmesi"; Murat Orhun
"Çağrı Merkezi Bekleme Süresinin Azaltılması: Akıllı Dış Arama Uygulaması"; Murat Sayın
"Araç Destek Sistemleri İçin Kuş Bakışı Görüntü Dönüşümü"; Turgut Doğan, Eser Sert, Deniz Taşkın
"Lojistik Regresyon İle Bilgisayar Ağlarında Anomali Tespiti"; İdris Budak, Baha Şen, Mehmet Zahid Yıldırım
C
Myra
Database OB: M. U. Çağlayan "Intro to Couchbase: NoSQL Document Database for Interactive Applications"; Sharon Barr
D
Aspendos
ODTÜ Deneyimleri OB: B. Şengün "IPv6'da Yeni Nesil Güvenlik: SeND"; Gökhan Akın, Mehmet Burak Uysal, Tugay Sarı
"Bilişim Suçlarıyla Mücadelede Üniversite ve Emniyet İşbirliği: Bir Eğitim Süreci"; Utku Köse, Durmuş Koç
"Steganografi"; Metin Bilgin
"Kripto Modülleri İçin Güvenlik ve Test Gereksinimleri TS ISO/IEC 19790 ve 24759"; Mehmet Kürşad Ünal
E
Perge
ODTÜ Deneyimleri OB: B. Şengün "ODTÜ Bütünleşik Bilgi Sistemi Projesi Deneyimleri"; Bahar Şengün, Derya Kasacı Töriyen, Yaser Deniz İren, Eren Şenelmiş
"Üç Boyutlu Sanal Dünyalar: Eğitimciler İçin Yol Haritası"; Tuğba Tokel, Esra Cevizci, Abdülmenaf Gül
F
Olbia
Eğitim I OB: G. Dondurmacı "Derslerde Öğretim Teknolojilerinin Kullanını ile İlgili ODTÜ Öğrencilerinin Beklentileri"; Nergis A. Gürel Köybaşı, Kürşat Çağıltay, Rafet Çevik
"Türkiye'de Açık ve Uzaktan Öğrenme Programlarının Akreditasyonu: Bir Model Önerisi"; Serpil Koçdar, Cengiz Hakan Aydın
"Açık Kaynak Kodlu Eğitim Yönetim Sistemleri: Sakai ve Moodle Karşılaştırılması"; Gülistan Sürek, Bahriye Gökçen, Nesrin Korkmaz, Mahmut Kantar
"Platform Bağımsız Kişisel Öğrenme Ortamlarının Tasarımı"; İlker Kayabaş, M. Emin Mutlu
G
Akdeniz
E-Ticaret OB: S. Hacıömeroğlu "E-Ticaret ve Sosyal Medya Girişimcilik ,Yeni Trendler"; Serkan Hacıömeroğlu
H
Toros
LKD OB: O. Yarımtepe "Linux Sunucu Yönetimi"; Oğuz Yarımtepe
I
Termessos
KOHA OB: M. E. Küçük "KOHA Entegre Kütüphane Sistemi"; Şenol Korkmaz, İlker Dağlı, Mustafa Arıcı
J
Düden
Demokrasi OB: E. Derman "Change.org: Katılımcı Demokrasi ve Aktivizm"; Serdar Paktin
"Alman Korsan Partisi Bilişim ve İnternet Temelli Hürriyeti Savunan Yeni Siyasi Oluşum"; Ahmet Salih İkiz
"Yeni Medyanın Gelişimi ve Dijitalleşen Kapitalizm"; Gülşah Başlar
"Teknolojik Determinizm Bağlamında Bilgi Toplumu Strateji Belgesinin İncelenmesi"; Serhat Çoban
Enformatik Bölümü Sayısal Tasarım "Sayısal Tasarıma BIM Yaklaşımı 2013 Atölye Çalışması"; Türkan Uzun, Olcay Çetiner Özdemir
1. Gün - 23 Ocak 2013 Çarşamba III. Oturum / 14:00 - 16:00
Salon Oturum Başlığı Bildiriler/Sunumlar
A
Konferans Salonu
Firma Sunumları OB: Okan Oral "Üniversiteler için 'IBM 'in Özel HPC Bulut Çözümü"; Müjdat Timurçin, IBM
"Yeni Nesil Kablosuz Network Çözümleri"; Bekir Gül, Bekdata
"Desktop Sanallaştırma Çözümleri:Citrix (Başarı Hikayesi :Aydın Üniversitesi)"; Murat Demirel, Assista
"Elektronik Belge Yönetim Sistemi"; Cengiz Satılmış, Nisan Bilgisayar
"Kampüste Kablosuz İletişim Sorular ve Çözümler"; Ender Kefeoğlu, Deponet
B
Likya
Netlab I OB: C. Ersoy "Çevresel Zekâ ve Algılama Destekli Akıllı Ev"; Halil Ertan, Hande Alemdar, Özlem Durmaz İncel, Cem Ersoy
"Yeşil Hücresel Ağlara Hızlı Bir Bakış: Baz İstasyonlarının Enerji Tasarrufundaki Önemi"; M. Aykut Yiğitel, Özlem Durmaz İncel, Cem Ersoy
"Kitle Kaynaklı ve Katılımcılı Algılama Konularına Genel Bakış ve Açık Noktalar"; Bilgin Koşucu, Özlem Durmaz İncel, Cem Ersoy
"Anlambilimsel İnternet"; Yunus Durmuş, Ertan Onur
C
Myra
Netlab III OB: H. Bingöl "Münazaraların Twitter'da Etkisinin Araştırılması"; Ahmet Yıldırım, Suzan Üsküdarlı
"Servis Yönlendirmeli Sistemlerde Güven Yayılımı"; Mahir Kutay, Salih Zafer Dicle, Mehmet Ufuk Çağlayan
"Afet Sonrası Kaynakların Yönetimi"; Volkan Uygun, H. Birkan Yılmaz, Tuna Tuğcu
"Nano Ağlarda Difüzyon İle Haberleşme Üzerinde Geliştirilmiş Modeller"; Fatma Nur Kılıçlı, Mustafa Tuğrul Özşahin
D
Aspendos
Güvenlik II OB: E. Köroğlu "Güvenli Bir Toplumun İçin Son Kullanıcı Siber Güvenliği"; Önder Şahinaslan, Ender Şahinaslan, Emin Borandağ, A.Mutalip Şahinaslan
"OpenGate Captive Portal İçin Kullanıcı Dostu Bir Uygulama Yazılımı"; Ramazan Özgür Doğan, Hayati Türe
"Eğitim Kurumlarına Yönelik Sızma Test Metodolojisi"; Önder Şahinaslan, Ender Şahinaslan, Mesut Razbonyalı
"Bulut Hesaplama Güvenliği: Genel Bir Bakış"; İlker Korkmaz, Fatih Tekbacak
E
Perge
AB Bilişim Politikaları OB: E. Boyar "Avrupa Birliği - BİT Politika ve Destek Programı"; Ercan Boyar, Özhan Yılmaz, Burak Karagöl
F
Olbia
E-Öğrenme I OB: G. Dondurmacı "Anadolu Üniversitesi Açık Eğitim Öğrencilerinin Dijital Ortamları Kullanma Becerileri"; Nilgun Ozdamar Keskin, Kerim Banar, Nur Özer Canarslan, Fatma Zeynep Özata
"Örgün Eğitimde Verimliliğin Uzaktan Eğitim İle Artırılması"; Kadir Haltaş, Ekrem Eşref Kılınç, Hasan Yavuzer, Harun Reşit Yazar, İ.Akın Özen
"E-Üniversite'ye Yolculuk"; Zümrüt Ecevit Satı, Elif Kartal Karataş, Zeki Özen, Fatma Önay Koçoğlu, Çiğdem Erol
"Kitlesel Açık Çevrimiçi Derslerin Anadolu Üniversitesinde Uygulanabilirliği"; Buket Kip Kayabaş, M. Emin Mutlu
"ODTÜ Açık Ders Malzemeleri Etkililik Araştırması"; Ömer Faruk İslim, Kurşat Çağıltay
"Etkileşimli E-kitapların Tasarım Aşamalarının Karşılaştırmalı İncelenmesi"; Arif Daş, Gürkan Yıldırım, Mehmet Cem Bölen, Orhan Çeliker
"Sınıf Öğretmen Adaylarının Bilişime Bakışı"; Mehmet Aksüt, Ahmet Alperen Keyvanoğlu, Çiğdem Balıkçı
G
Akdeniz
E-Ticaret I OB: O. Yarımtepe "Kullanıcılar İnternet Reklamlarına Neden Tıklar? İnternet Reklamcılığının Etkinliği Üzerine Bir Çalışma"; Ersen Bolluca, Hanife Göker
"Teknolojik Pazarlama Üzerine Bir İnceleme"; Mücahit Gündebahar, Merve Can Kuş Khalilov
"KOBİ'lerde Elektronik Finans Uygulamaları Üzerine Bir Araştırma"; Oğuzhan Aytar
"İş Verimliliğini Artırmayı Amaçlayan Teknolojiler: Personel Takip Sistemleri"; Abdülkadir Çakır, Halil Kaygısız, Eyüp Çakı, Seyit Akpancar
H
Toros
LKD OB: H. Uygun "Alfresco ile Belge/Evrak/Süreç Yönetimi"; Hakan Uygun
I
Termessos
Standartlar OB: Derya Arıkan "TS 13298 Standardı Işığında Elektronik Belge Yönetim Sistemleri"; Mustafa Yılmaz
"Siber Savaşlar ve Bilişim Güvenliği Standardları"; Mariye Umay Akkaya
"TSE 13298 Elektronik Belge Yönetimi : Açıklamalarla Standardın Bir Özeti ve Elektronik İmza"; Derya Arıkan
J
Düden
Sanat OB: C. H. Aydın "İnternet ve Lavazza 2013 Takvimi"; Zaliha İnci Karabacak
"Dijital Sanat"; H. Aybike Ak
"Sosyalleşme ve Kimlik İnşası Ekseninde Sosyal Paylaşım Ağları"; Cemile Tokgöz Bakıroğlu

Enformatik Bölümü Sayısal Tasarım "Sayısal Tasarıma BIM Yaklaşımı 2013 Atölye Çalışması"; Türkan Uzun, Olcay Çetiner Özdemir
1. Gün - 23 Ocak 2013 Çarşamba IV. Oturum / 16:30 - 18:30
Salon Oturum Başlığı Bildiriler/Sunumlar
A
Konferans Salonu
Firma Sunumları OB: Okan Oral "Fujitsu Yuksek Başarımlı Hesaplama (Hpc) Çözümleri ve Fujitsu HANA Appliance ile Bigdata Çözümlerine Yenilik ve Hızlılık Katmak"; Emrah Büyüksomer, Fujitsu
B
Likya
Netlab II OB: C. Ersoy "Eylem Tanıma ile Şehir Dinamiklerini Elde Etmek"; Edip Toplan, Yunus Emre Üstev, Özlem Durmaz İncel, Cem Ersoy
"Çok-Etmenli Sistemlerde İletişim"; Akın Günay
"Haritanızı Özgür Kılın: OpenStreetMap"; Onur Onur Güngör
"Yeni Hata Toleranslı Konferans Anahtarı Anlaşma Protokolü"; Orhan Ermiş, Emin Anarım, Mehmet Ufuk Çağlayan
C
Myra
Netlab IV OB: M. U. Çağlayan "Orman Yangını Tespiti Amaçlı Kablosuz Ağların Gerçekçi Benzetimi"; Sinan Işık, Mehmet Yunus Dönmez, Can Tunca, Cem Ersoy
"Yeşil Veri Merkezlerinde Enerji Verimliliği"; Derya Çavdar, Fatih Alagöz
"Karmaşık Ağlarda Dedikodu"; Haluk O. Bingöl, Mürsel Taşgın
"Güvenlik açısından, Yazılım Tasarımı ve Yazılım Ürün Doğrulaması"; Albert Özkohen, Ufuk Çağlayan
D
Aspendos
Güvenlik III OB: N. Yücel "İTÜ/NET'te Tespit Edilen Botnet'ler"; Gökhan Akın, Sınmaz Ketenci, Ozan Bük
"Parmak İzi Kullanarak Görüntü Şifreleme"; Nazlı Akın, Büşra Takmaz, Erdal Güvenoğlu
"Biyometrik Tabanlı E-Seçim Sistemi"; Metin Bilgin
"İris Tanıma Sistemleri ve Uygulama Alanları"; Abdülkadir Çakır, Volkan Altıntaş, Fevzi Tuncay Akbulut
"İnternet Güvenliği Konusunda Yönetici Görüşleri: Bir Ankara Örneği"; Hasan Tınmaz
E
Perge
Mahremiyet OB: M. Kırlıdoğ "Derin Veri Analizi: İnternet'teki Temel Gözetim Aracı"; Melih Kırlıdoğ, Işık Barış Fidaner
"Çevrimiçi Davranışsal Reklamcılık ve Kişisel Mahremiyet İhlalleri"; Melih Kırlıdoğ
F
Olbia
E-Öğrenme II OB: İ. İpek "Mega Üniversitelerde Öğrenci Destek Hizmetleri"; Aras Bozkurt
"Atılım Üniversitesi Mobil Eğitime Geçiş İçin Yol Haritası"; Orçun Madran, Özalp Tozan, Hasan Akay
"Program Değerlendirme Modelleri Işığında Eğitsel Yazılımlar Üzerine Bir İnceleme"; Hatice Yıldız, Mustafa Sarıtepeci
"Açık ve Uzaktan Öğretim: Web 2.0 ve Sosyal Ağların Etkileri"; Aras Bozkurt
"Birleştirilmiş E-Öğrenme Tasarımı Modeli ve Hızlı Öğretim Tasarımı Stratejileri"; İsmail İpek, Ömer Faruk Sözcü
G
Akdeniz
E-Ticaret II OB: Mükerrem Oral "Kredi Kartı Başvurularının Değerlendirilmesi için Uzman Sistem Gerçekleştirimi"; Canan Girgin, Banu Diri
"Türk Bankacılık Sektöründe Mobil İmza"; Fırat Yücel, Hakan Çetin
"Dijital Pazarlamada Marka Yönetimi ve Sosyal Medyanın Etkileri"; Muhammet Altındal

H
Toros
LKD OB: B. Kılıç "Web uygulamaları DDoS semineri"; Barkın Kılıç
I
Termessos
Second Life OB: T. Tokel "Üç Boyutlu Sanal Dünyalar: Second Life Çalıştayı"; S. Tuğba Tokel, Esra Cevizci, Menaf Gül
J
Düden
Hukuk OB: Ethem Derman
"Medeni Kanun'da Yeni Bir Yasal Boşluk: Sanal Miras"; Burcu Burtul
"Elektronik Tahkim"; Ceren Vurgun
"Kişisel Verilerin Korunmasında Veri Madenciliği Etkisi: Online Mahremiyetin Sonunda mıyız?"; Derya Doğan
"İnternet Engelleri: Filtreleme"; Zeynep Kontaş
Enformatik Bölümü Sayısal Tasarım "Sayısal Tasarıma BIM Yaklaşımı 2013 Atölye Çalışması"; Türkan Uzun, Olcay Çetiner Özdemir
2. Gün - 24 Ocak 2013 Perşembe I. Oturum / 09:30 - 11:00
Salon Oturum Başlığı Bildiriler/Sunumlar
A
Konferans Salonu
Firma Sunumları OB: Okan Oral CISCO
"Huawei Kurumsal Çözümleri ve Yeni Nesil Veri Merkezi Anahtarlari"; Ozay Uyanık, Huawei
B
Likya
Gömülü Sistemler I OB: A. Alaybeyoğlu "Bluetooth Tabanlı Çok Amaçlı Güvenlik Sistemi Tasarım ve Gerçeklemesi"; Abdullah Çavuşoğlu, Mehmet Tümay
"Web Servis Aracılığıyla Android Cihazlardan Sıcaklık Kontrolü"; Yalçın Albayrak, Abdülkadir Koçer, Serkan Uslu
"VHDL Kullanarak FPGA ile Yüksek Kapasiteli Tam Çıkarıcı Devre Tasarımı"; Kenan Baysal, Deniz Taşkın, Eser Sert, Nurşen Topçubaşı
"Multi Kanallı Mikro Denetleyici Kullanarak Nem ve Sıcaklık Ölçümü için bir PC Uygulaması"; Mehmet Uçkun, Mehmet Bayırlı
C
Myra
Açık Erişim OB: Ö. Özgöbek "Açık Erişim Nedir?"; Özlem Özgöbek
"Avrupa Birliği Araştırmacıları İçin Açık Erişimli ve Katılımcı Bir Altyapı: OpenAIRE+"; Gültekin Gürdal, Ata Türkfidanı, Burcu Keten, İlkay Holt, Sönmez Çelik
"Açık Erişim ve DSpace Kurumsal Arşiv Yazılımı"; Sönmez Çelik, Gültekin Gürdal, Burcu Keten, Ata Türkfidanı, Levent Kutlutürk
D
Aspendos
Tarımsal Bilişim I OB: A.B. Tekin "AdaMerOs : Türkiye Kelebek Biyoçeşitliliği Bilgi Sistemi"; Zeynel Cebeci, H. Durdu Çoban
"Organik Tarım ve Agro-Ekoloji Ontolojisi Üzerine Bir Çalışma"; Zeynel Cebeci, Sait M. Say
"Tarımsal Üretim Uygulamalarında Bulut Hesaplama Teknolojisi"; İlker Ünal, Mehmet Topakcı
"Bulanık Mantığı Kullanarak Bitki Tanıma Sistemi"; Seyyed Hossein Chavoshi, Mir Mohammad Reza Alavi Milani
E
Perge
Gelecek Beklentileri OB: E. Bayer "Geleceğin Yükselen Teknolojileri ve Beceri Açıkları"; Jale Akyel
"Siber Saldırıların Kritik Altyapılar Üzerindeki Etkileri"; Ender Şahinaslan, Önder Şahinaslan, Selçuk Selimli
"Yeni Nesil Mobil Genişbant Teknolojileri ve Türkiye"; Kübra Çalış, Suat Özdemir
F
Olbia
Eğitim II OB: G. Dondurmacı "Ahbs İstemci Yazılımı Standardizasyonu Yol Haritası"; Musa Ataş, Ahmet Dikici, Ahmet Tümay
"Yazılım Mühendisliği Proje Derslerine Endüstriyel Yaklaşım"; Zeynep Altan
"İnternet Destekli Temel Bilgisayar Bilimleri Dersinde Anket Uygulaması"; Yalçın Ezginci
"Bilgisayar Temelli Eğitsel Oyunların Müşteri Odaklı Değerlendirilmesi"; Mustafa Sarıtepeci, Hatice Yıldız
G
Akdeniz
Araştırma Ortamları OB: M.E. Mutlu "Eğitim Semineri: Kişisel Araştırma Ortamları"; Mehmet Emin Mutlu
H
Toros
LKD OB: F. Özavcı "Özgür Yazılımlarla VoIP Denetim"; Fatih Özavcı
I
Termessos
Süreç Yönetimi OB: E. Derman "İş süreçleri Yönetimi"; Rahşan Kalcı
"Python Tornado Framework ve NGINX web server"; Mehmet Köse
J
Düden
Temel Bilişim Eğitimi OB: Ozan Şenkal "Üniversite Öğrencilerinin Çevrimiçi Etik Dışı Davranışlarının Belirlenmesi"; Zülfü Genç, Habibe Kazez, Ayca Fidan
"Çukurova Üniversitesi Temel Bilgi Teknolojileri Muafiyet Sınavı Üzerine Bir Çalışma"; Murat Kara, Şemseddin Koçak, Esin Ünal, Erkan Kaynak, Yoldaş Erdoğan, Emrah Yenilmez, Sırrı Küçükarslan
"Fatih Projesi ve Bilgisayar Okuryazarlığı"; Serkan Dinçer, Ozan Şenkal
Enformatik Bölümü Sayısal Tasarım "Sayısal Tasarıma BIM Yaklaşımı 2013 Atölye Çalışması"; Türkan Uzun, Olcay Çetiner Özdemir
2. Gün - 24 Ocak 2013 Perşembe II. Oturum / 11:30 - 13:00
Salon Oturum Başlığı Bildiriler/Sunumlar
A
Konferans Salonu
Firma Sunumları OB: Okan Oral "Karel Yeni Nesil İletişim Çözümleri"; Hakan Hintoğlu, Karel
"Elektronik Belge ve Elektronik Belge Güvenliği"; Mehmet Fatih Zeyveli, Beyaz Bilgisayar
"Akademik Bilişimde “Log” Yönetiminin Önemi"; M.Murat Eraydın, İst.Paz.
B
Likya
Gömülü Sistemler II OB: A. Alaybeyoğlu "Sensör Kullanarak Servis Araçlarında Doluluğun Uzaktan İzlenmesi"; Emre Okumuş, Yusuf Furkan Mutlu, Şenol Zafer Erdoğan, Fatih Yücalar
"Enerji Üretimi İçin Kullanılan Bir Egzersiz Bisikleti İçin Fiziksel Aktivite Monitörü Tasarlanması"; Kazım Duraklar, Baha Şen, Ferhat Atasoy
"Bulanık Mantık ile Manyetik Kilit Uygulaması"; Murat Hacımurtazaoğlu
"Dokunmatik Ekranda Menü Tasarımı"; Abdülkadir Çakır, Fevzi Tuncay Akbulut, Volkan Altıntaş
"Anahtarlama Cihazları ile Laboratuvarların İnternet Bağlantısının Etkin Kullanımı"; Fatih Ertam, Haluk Dilmen
C
Myra
Mobil Teknolojiler I OB: Zerrin A. Reis "Dijital Ayrılık Probleminin Çözümünde Uydu Tabanlı Birleşik Ağ Uygulamaları"; Erdem Demircioğlu, Murat H. Sazlı, Taha İmeci, Erol Şanlı
"Uygulama Marketlerinin Eğitim Kategorisi Altındaki Uygulamalarının İncelenmesi"; Şebnem Özdemir, Emre Akadal, Serra Çelik, Zerrin Ayvaz Reis
"Mobil Bulut Bilişim ve Geleceği"; Sevdanur Genç, Fadime Özger, Ecir Uğur Küçüksille
"Akıllı Telefon Kullanımını Etkileyen Faktörler Üzerine Bir Araştırma"; Serkan Ada, Hasan Sadık Tatlı
D
Aspendos
Tarımsal Bilişim II OB: Z. Cebeci "Çiftlik Hayvanlarında Süt İçirme Programı"; Mustafa Boğa, Kerim Kürşat Çevik
"Keçilerde Sürü Kontrol Programı"; Mustafa Boğa, Emre Yavuzer
"Türkiye'de Çiftçilerin Bilişim Teknolojilerini Kullanımı ve Getirdikleri"; Tülin Akın
"Görevdeş Sistemlerde Enerji Verimliliği"; Sena Efsun Cebeci, Tuğba Koç, Öznur Özkasap
"ISOBUS Haberleşme Teknolojisi"; Arif Behiç Tekin
E
Perge
Başarı Öyküleri I OB: E. Baranseli "Teknoloji İçerik ve Yaratıcılık Üzerine"; Gökhan Yücel, Saliha Yavuz, Papatya Tıraşın
F
Olbia
Uzaktan Öğrenme I OB: C. H. Aydın "Açık ve Uzaktan Öğrenme Hizmeti Sunmaya Başlamak"; Melih Zeytinoğlu, Huriye Toker, Aslı Cumalıoğlu, İrfan Süral, Yasin Özarslan, İlker Kayabaş, Cengiz Hakan Aydın
G
Akdeniz
Webde Bilgiişlem OB: M.M. Gürsul "Web Tabanlı Bilgi İşleme ve Uygulamaları"; Mehmet Karakoç
"Entegrasyon Sunucu olarak BizTalk 2010"; Mehmet Mustafa Gürsul
H
Toros
LKD OB: E. Eryılmaz "Linux'ta KVM Sanallaştırma"; Emre Eryılmaz
I
Termessos
IPv6 OB: R .E. Pişirici "Türkiye'de IPv6 Süreci"; Rıza Engür Pişirici, Nurullah Çiftci
J
Düden
İş Dünyası OB: Erdem Bayer
"Bilgi ve İletişim Teknolojileri Açısından Türkiye ve Azerbaycan'ın Genel Karşılaştırılması"; İzzet Gökhan Özbilgin, Kübra Çalış
"Türkiye'de Wi-Max Kullanımının Değerlendirilmesi"; Hüseyin Akman, Gül Fatma Türker, Hatice Akman
"Nazilli İhracatçı Şirketlerin Weblerinin Değerlendirilmesi"; Mehmet Aksüt, Tuğba Emek
Enformatik Bölümü Sayısal Tasarım "Sayısal Tasarıma BIM Yaklaşımı 2013 Atölye Çalışması"; Türkan Uzun, Olcay Çetiner Özdemir
2. Gün - 24 Ocak 2013 Perşembe III. Oturum / 14:00 - 16:00
Salon Oturum Başlığı Bildiriler/Sunumlar
A
Konferans Salonu
Firma Sunumları OB: Okan Oral "Sanallaştırmada Yeni Boyutlar"; İlhan Kılıç, Akfa
"Üniversiteler İçin Bant Genişliği Yönetim Çözümleri"; Eias Daka, Can Bük, Teknokare
"BuluTT Akademi"; Kadir Tekin, Ali Emre Yorgancıoğlu, Türk Telekom
B
Likya
Üniversite Sistemleri OB: Y. Santur "Üniversite Yönetim Süreçlerinde Wikilerin Kullanımı: AGÜ Uygulaması Örneği"; Mustafa Öz, Melih Rüştü Çalıkoğlu, Hacı Oğuz
"Fırat Üniversitesi Enstitü Otomasyonu"; Yunus Santur, Fatih Ertam
"Karabük Üniversitesi Bilgi Sistemi Android Uygulaması"; Emrullah Sonuç, Yasin Ortakcı, Abdullah Elen
"F. Ü. Akademik Personel Otomasyonu"; Haluk Dilmen, Yunus Santur
"Uzaktan Eğitimde İçerik Geliştirme İçin Açık Kaynak Yazılımların Kullanımı"; Fevzi Daş, Sedat Ersöz
C
Myra
Mobil Teknolojiler II OB: İ. Korkmaz "Kablosuz Ağlarında Gelişmeler: IEEE 802.11ac ile Yeni Nesil Gigabit Wi-Fi"; Hakkı Soy, Özgür Özdemir, Mehmet Bayrak
"Android Destekli Bir Restoran Bilgi Sistemi: POSA"; Betül Altıok, Eray Dikbayır, Seyyit Melih Toksarı, Özgür Sakızlı, İlker Korkmaz
"Android Cihazlarda Konum Tespiti ve Aktarılması"; Mehmet Ali Şimşek, Talha Erdemli, Kubilay Taşdelen
"Android İçin Yeni Bir Sınav Uygulaması"; Metin Kapıdere, Hilmi Turan
"Android İşletim Sisteminde Rgb Değerlerinin Gerçek Zamanda İşlenmesi"; Seda Arslan Tuncer, Ahmet Alkan
D
Aspendos
Veri Madenciliği OB: K. Özdinçer "Veri Madenciliğinde Kayıp Veriler İçin Kullanılan Yöntemlerin Karşılaştırılması"; Evren Sezgin, Yüksel Çelik
"Veri Madenciliğinde Regresyon Yöntemleri İle Doğalgaz Sektöründe Talep Tüketim Analizi"; Servet Özmen, Baha Şen
"Çeviri Yazılımlarında Sözcüklerin Bağlam İçindeki Anlamını Algılamaya Yönelik Bir Öneri"; Gökhan Silahtaroğlu, Fırat Demircan
"Veri Madenciliği"; Eda Coşlu

E
Perge
Başarı Öyküleri II OB: E. Baranseli "Digital Reklamcılıkı"; Gökhan Yücel, Sedar Paktin
F
Olbia
Uzaktan Öğrenme II OB: A. E. Özkul "Panel: Açık ve Uzaktan Öğretimde Yeni Eğilimler"; Ali Ekrem Özkul, C. Hakan Aydın, Alper Cihan, Üstün Özen, Ahmet Hançer, Orçun Madran, Hasan Ali Bıçak
G
Akdeniz
Güvenlik ve Test OB: E. Yıldırım "Bilgi Teknolojileri Stratejik ve Taktik Planlarının Kurum Hedefleriyle Hizalanması"; Ender Şahinaslan
"Otomatize Edilebilir Test Prosedürü Yazma ve Yazılım Test Otomasyonu Yönetimi"; Erdem Yıldırım
H
Toros
LKD OB: E. Ateş "Özgür Yazılımlarla Görüntü İşleme"; Enes Ateş
I
Termessos
Kriptoloji I OB: H. M. Yıldırım "Kriptografiye Giriş Semineri"; Hamdi Murat Yıldırım
J
Düden
Web Teknolojileri OB: Murat Koç "HTML5'in Sunduğu Yenilikler ve Bir Örnek Uygulama"; Rafet Durgut, Abdülkadir Çakır
"Otomotiv Endüstrisi İçin Bir Video Portal Sistemi"; Ferda Sevim, Ediz Şaykol
"Akademik Özgeçmiş Tabanlı Fakülte Bilgi Sistemi"; Oğuzhan Menemencioğlu, Emrullah Sonuç, İsmail Rakıp Karaş, İlhami Muharrem Orak
"Gazetelerde Artırılmış Gerçeklik ve QR Kod Uygulamaları ve Etkileri"; Ali Özcan
Enformatik Bölümü Sayısal Tasarım "Sayısal Tasarıma BIM Yaklaşımı 2013 Atölye Çalışması"; Türkan Uzun, Olcay Çetiner Özdemir
2. Gün - 24 Ocak 2013 Perşembe IV. Oturum / 16:30 - 18:30
Salon Oturum Başlığı Bildiriler/Sunumlar
A
Konferans Salonu
Firma Sunumları OB: Okan Oral "Yeni Nesil Guvenlik Duvari"; Gonca Akyazı, Checkpoint
"Bulut Bilişim Çağında EMC Bütünleşik Altyapı Çözümleri ile Dönüşümü Yakalayın"; Gökser Gül, Forte
"Mesh Controller Wi-Fi Teknolojisi İle Sorunsuz Yüksek Hızlı Kampüs Wi-Fi";Nezih Muharrem Oktay,Vitel "ITIL Temelli IT Sistem, Network, Yardım Masası ve Demirbaş Yönetimi";Ekrem İnan, Vitel "Yeni Nesil Video Konferans Temelli Sanal Sınıf Teknolojisi"; Bahadır Yıldırım ,Vitel 
B
Likya
Temel Bilimlerde Bilişim OB: M. karakaplan ""ImageJ" Yazılımı Kullanarak Morfolojik Görüntülerin Tanımlanması"; Mehmet Bayırlı
"Kümeleme Tekniklerinin Temel Bilimlerde Kullanımı"; Oğuz Akpolat, Sinem Çağlar Odabaş, Gülçin Özevci, Nezahat İpteş
"Ters Kinematik Problemine Sezgisel bir Yaklaşım"; Amir Rahmanparast, Mir Mohammad Reza Alavi Milani
"Nükleer Fizik'te Benzetim Programları Üzerine Değerlendirme"; Ramazan Uyar, Şevki Kiremitçioğlu, M. Erman Yılmaz, Ufuk Akçaalan
"Matrislerde Gauss Jordan Yöntemi ve Eşelon Matris Biçimlerinin Performans Ölçümü"; Ahmet Çelik, Zekeriya Katılmış
"Enzim Agregat Sistemlerinde Kinetik Parametrelerin Optimizasyonu"; Oğuz Akpolat, Fatma Ayhan, Gülçin Özevci, Hakan Ayhan
C
Myra
Beykent Sunumları OB: Haluk Kul "Veri Kaybı Önleme Sistemleri"; Mehmet Düzgün Koçaslan, Cem Kayacı, Sertaç Öktem
"Kobiler için Bilişim Destek Paket Programı Tasarımı"; Nurdoğan Aydoğdu, Emre Yalçın, Gökhan Tatar, Uğur Bozkurt
"Kurumsal Yapılarda Bilişim Güvenliği, TEMPEST Problemi"; Hamdi Altıner, Aykut Sevim, Mehmet Şam, Serkan Ünek
"Bilgi Teknolojileri Denetimi ve COBIT'in Sektörel Uygulanabilirliği"; Fatih Güneş, Sabih Kızıldeniz, Selim Selçuk, Sinan Coşkun, Bahadır Suna
"Bilgi Toplumunun Oluşturulmasında Gerekli Unsurların Yaratılması ve Yönetilmesi"; Tuğrul Uğurlu, Ümit Öztürk, Ceyhun Alemdar, Emrah Kalkan, Ramazan Altun
"Veri Madenciliği ile Çapraz Satış ve Risk Yönetimi"; Gencay Karaman, Kaan Yenigül, Birtan Taşkıran, Emre Öksüz, Erdem Bucakkışla
"Toplam Kalite Yönetiminin Yazılım Geliştirme Süreçlerine Uyarlanması"; Ayşegül Yavuz, Burcu Şentürk
"Çağrı Merkezinde Kullanılan Teknolijilerin Bilişim Sektöründeki Yeri ve Önemi"; Kürşat Karadaş, Mustafa Demirkan, Haluk Alemdaroğlu
"Çağrı Merkezi Kuruluşlarında Yapılan Hatalar ve Etkileri"; Kürşat Karadaş, Mustafa Demirkan, Haluk Alemdaroğlu, Ayşe Karataş, Fuat Savaş
D
Aspendos
Teknik II OB: Zekeriya Karadağ "Kare İzleme Metodu (Frame Analysis Method)"; Zekeriya Karadağ
"Mobil Platformlar SOA Yaklaşımı: Elektronik Uçuş Çantası Vaka Çalışması"; Emrah Ayanoğlu, Emre Barış Aksu, Cem Gündüz
"Çoklu Dilli Dinamik Hastane Web Sayfası"; Ömer Kuşcu, Fatih Uysal, Halit Çetiner
"Security & Cloud"; Oya Şanlı
E
Perge
Başarı Öyküleri III OB: E. Branseli "Bobiler.org"; Ezgi Tuzun
F
Olbia
Uzaktan Eğitim OB: A. E. Özkul "Panel: Açık ve Uzaktan Öğretimde Yeni Eğilimler"; Ali Ekrem Özkul, C. Hakan Aydın, Alper Cihan, Üstün Özen, Ahmet Hançer, Orçun Madran, Hasan Ali Bıçak
G
Akdeniz
Java OB: M. Sakarya "Java EE ve Kurumsal Mimariler"; Melih Sakarya
"JSF 2.0 ve Zengin Web Uygulamaları"; Melih Sakarya
H
Toros
LKD OB: D. Fişek "Merkezi Sistem Yönetim Araçları"; Doruk Fişek; “Metasploit ile Güvenlik Denetimi”, Harun Şeker
I
Termessos
Kriptoloji II OB: H. M. Yıldırım "Kriptografiye Giriş Semineri"; Hamdi Murat Yıldırım
J
Düden
Kurumsal Bilişim I OB: S. Irmak "ISO 27001 Kurumsal Bilgi Güvenliği Standardı"; Şenol Şen, Tarık Yerlikaya
"Kurumsal Mobil Haberleşme Sistemi"; Halit Çetiner, Ömer Kuşcu, Fatih Uysal
"GNU Özgür Lisanslı Belgeler İçin Bir Çevrimiçi Arşiv Geliştirilmesi"; Emre Akadal, Şebnem Özdemir, Zerrin Ayvaz Reis
"Gönüllü Sivil Toplum Kuruluşları İçin Bir Model Bilişim Yapısı Önerisi"; Ercan Kaplan, Turhan Karagüler
Enformatik Bölümü Sayısal Tasarım "Sayısal Tasarıma BIM Yaklaşımı 2013 Atölye Çalışması"; Türkan Uzun, Olcay Çetiner Özdemir
3. Gün - 25 Ocak 2013 Cuma I. Oturum / 09:30 - 11:00
Salon Oturum Başlığı Bildiriler/Sunumlar
A
Konferans Salonu
Kurumsal Bilişim II OB: Haluk Kul "Kurum Kültürünün Kurumsal Bilgi Sistemlerine Etkisinin Değerlendirilmesi"; Özgür Külcü
"Kurumsal Talep Yönetim Sistemi : İstemci Uygulaması"; Ömer Kuşcu, Hilmi Arık, Halit Çetiner
"Açıklayıcı Bibliyografi Kütüphanesi Uygulaması"; Şeyhmus Aydoğdu
"Bilişim Sistemleri İçim Stratejik Yönetim ve İnsan - Bilgisayar Yük Dağılımı Denge Problemleri"; R. Haluk Kul
B
Likya
Yazılım I OB: K. Özdinçer "Mobil ve Web Uygulamalarının Yazılım Güvenliği"; Hanım Eken
"Makine Güvenlik Kilidi Sistemi İçin Cross Platform Yeni bir Yazılım"; Ahmet Gürol Kalaycı, Mert Şekerci
"Rol Tabanlı Etmen Geliştirimi"; Emine Tunçel, Ali Murat Tiryaki
"Ahbs İstemci Yazılımı Standardizasyonu Yol Haritası"; Musa Ataş, Ahmet Dikici, Ahmet Tümay
C
Myra
Mobil Teknolojiler III OB: Fatih Avcu "Android Uygulaması ile Active Directory Kullanıcı Hesabı Yönetimi"; Caner Kara
"Mobil İçerik Geliştirme: Programlama Becerisi Gerektirmeyen Araçlar"; Özlem Ozan
"Kampüsler İçin Platform Bağımsız Mobil Uygulama Geliştirme"; Ercan Mutlu

D
Aspendos
Sosyal Ağlar I OB: Veli Akçakaya "Siber Akran Zorbalığı Üzerine Bir Araştırma: İstanbul Örneklemi"; Seda Gökçe Turan
"Üniversite Kütüphanelerinde Sosyal Medya Deneyimi: Koç ve İYTE Örnekleri"; Mesra Şendir, Gültekin Gürdal
"Kampüs İçi İletişimde Sosyal Uygulama Deneyimi: CampusNet"; Veli Akçakaya
E
Perge
Başarı Öyküleri IV OB: Ebru Baranseli "İnternet Dünyasından Başarı Öyküleri"; Gökhan Yücel
F
Olbia
Engelsiz Bilişim OB. O. Raif Ünvural "Zihinsel Engelli Çocuklara Web Üzerinden Matematik Dersi"; Can Tezcan, Özlem Uçar
"Kabartma Alfabesi için Bilgisayarlı Bir Eğitim Setinin Tasarımı ve Uygulaması"; Güven Çentik, Özlem Uçar, Erdem Uçar
"Uzaktan Eğitim Sistemi ile Zihinsel Engelli Çocuklara Sosyal Beceri Öğretimi"; Özlem Yalçınkaya, Erdem Uçar, Özlem Uçar
"Görme Engelliler İçin Servis Platformu"; Sibel Buket Teker, Hayrunnisa Pektaş, Oruç Raif Önvural, Erdal Güvenoğlu
"Görme Engelliler için Kullanılabilirlik ve Erişilebilirlik Açısından Haber Siteleri Analizi"; Zeki Gülen
"Görme Engelliler İçin Sesli Bilgisayar Klavyesi"; Metin Kapıdere, Onur Babür
G
Akdeniz
E-Öğrenme III OB: Cengiz Sayın "Mesleki Yüksek Öğretimde Öğrencilerin Web Tabanlı Öğrenmeye Karşı Tutumları"; Erman Uzun, M. Yasar Özden, Ali Yıldırım
"Uzaktan Yabancı Dil Eğitiminde Açık Kaynak Yazılım Uygulaması"; Evrim Genç Kumtepe, Mutlu Korkmaz, Mesut Aydemir, Yakup Karakurt
"SAKAI Öğrenme Yönetim Sisteminde Tek Şifre Yönetimi"; İrfan Süral
"İmece e-Kitap Sistemi Projesi"; Rifat Çölkesen, Batuhan Avcı
H
Toros
LKD OB: Ö. Özgöbek "Linux ve Özgür Yazılımlar ile Tanışma"; Özlem Özgöbek
I
Termessos
Açık Donanım OB: M. Karakaplan "Açık Kaynak Donanım"; Mustafa Karakaplan, Mahmut Sedat Eroğul, H. Murat Yıldırım, R. Engür Pişirici, Ali Erdinç Köroğlu
J
Düden
İnşaat Bilişimi I OB: Ümit Işıkdağ
"İnşaat Sanayisinde Erp Kullanıma Yönelik Vaka Çalışması"; Arzu Baloğlu

3. Gün - 25 Ocak 2013 Cuma II. Oturum / 11:30 - 13:00
Salon Oturum Başlığı Bildiriler/Sunumlar
A
Konferans Salonu
Teknik III OB: Enis Karaaslan "Rakam Tanıma için KNN ve LDA Algoritmalarının Karşılaştırılması"; Halit Çetiner, Ömer Kuşcu
"Hacimsel Moleküler Modellemede Kütle-Yay Sisteminin Kullanımı"; Rıdvan Yayla, Alpaslan Duysak
"OpenCV ile Stereo Görüntülerden Derinlik Kestirimi"; Murat Olcay Özcan, Eser Sert, Deniz Taşkın, Cem Taşkın
"Ortam ve Hava Şartlarının Alınan Sinyal Gücüne Etkisinin İncelenmesi"; Uğur Bekçibaşı, Kubilay Taşdelen
"Kampüste Yedekli Omurga-Switch Tasarımı"; Ender Kefoğlu
B
Likya
Yazılım II OB: Hidayet Doğan "Yazılım Projelerinde Büyüklük Tahmini"; Emin Borandağ, Fatih Yücalar, Önder Şahinaslan
"Eş Zamanlı Yazılımlarda Güvenilirlik Analizi : Literatür Taraması"; Erkut Tekeli
"Yazılım Proje Yönetiminde Proje Başarısını Getiren Faktörler"; Serkan Akagündüz, Salih Kurnaz, Mustafa Sarı
"Türkiye'de Yazılım Süreç Kalitesini İyileştirmek"; Kerem Kemaneci
C
Myra
Teknik IV OB: Eridinç Köroğlu "Paralel Programlamada Kullanılan Temel Algoritmalar"; Uğur Ercan, Hakan Akar, Abdülkadir Koçer
"Paralel ve Sıralı Brute Force Algoritmasının Karşılaştırılması"; Hakan Akar, Fatih Başçiftçi, Harun Uğuz
"Yazılım Testinde Sonlu Durum Otomatlarının Kullanılması"; Zeynep Altan
"Renk Kanallarını Farklı Şekilde Kodlayarak Sıkıştırma Oranını Arttırma"; Emir Öztürk, Altan Mesut
D
Aspendos
Sosyal Ağlar II OB: Murad Karaduman "Çevrimiçi Sosyal Ağ Sitesi Kullanımını Etkileyen Motive Edici Faktörler Üzerine Bir Araştırma"; Serkan Ada, Bahar Çiçek, Gamze Kaynakyeşil
"E-Öğrenme ve Sosyal Ağlar"; Burcu Akın, Ömer Ergem, Merve Güleroğlu, Tarkan Gürbüz
"Üniversite 1.Sınıf Öğrencilerin Sosyal Paylaşım Sitelerini Kullanımına İlişkin Motivasyon Düzeyleri"; Turgut Fatih Kasalak, Gamze Kasalak, Okan Oral
E
Perge
Başarı Öyküleri V OB: Ebru Baranseli "Dijital Aktivizm (ve Kriz Yönetimi)"; Serdar Paktin
F
Olbia
Engelsiz Üniversite I OB: A. E. Özkul "Engelsiz Üniversite Uygulamaları"; Mustafa Özhan Kalaç, Sarper Arıkan, Mustafa Özyürek, Didem Engeler, Yusuf Uzun, Nesrin Özdemir, Bahar Yazgan Gülseren, Özge Hacıfazlıoğlu
G
Akdeniz
Kare İzleme OB: Zekeriya Karadağ "Ekran yakalama ve Kare İzleme Metodu"; Zekeriya Karadağ, Harbi Sarıaltun, Razaman Bereket
H
Toros
LKD OB: Ç. Direk "LibreOffice"; Çağdaş Direk, Osman Ünalan
I
Termessos
Sanallaştırma OB: R.E: Pişirici "Özgür Sanallaştırma Platformu : Proxmox"; Rıza Engür Pişirici, Nurullah Çiftci
J
Düden
İnşaat Bilişimi II OB: Devrim Alkaya "Enerji İletim Hatlarının Optimal Güzergah Seçiminde CBS Kullanımı"; Nihat Pamuk
"Kazık Temellerin Bilgisayar Destekli Analizi"; Devrim Alkaya, Burak Yeşil
"İnşaat Bilişimi -Bina Bilgi Modelleri Kapsaminda Yeni Bir Değerleme"; Ümit Işıkdağ
3. Gün - 25 Ocak 2013 Cuma III. Oturum / 14:00 - 16:00
Salon Oturum Başlığı Bildiriler/Sunumlar
A
Konferans Salonu
Ulakbim OB: M. Akgül "YÖK - Ulakbim Sohbet Toplantısı"; Dr. Ahmet Kaplan, Prof. Dr. Durmuş Günay(*)
B
Likya
Tıp I OB: Osman Saka "Kontrol Alan Ağı ve Tıbbi Cihaz Uygulamaları"; Gül Fatma Türker, Akif Kutlu
"Ayrık Dalgacık Dönüşümü Kullanarak Aritmilere Ait Özniteliklerin Çıkarılması"; Ziynet Yılmaz, Mehmet Recep Bozkurt
"Görüntülü İletişim Video Konferans Teknolojilerinin Kullanım Alanları"; Bilgin Yazar
"Medikal Görüntülerde Doktor-Hasta Bilgi Gizliliğinin Sağlanması"; Vedat Bayraklı, Erdal Güvenoğlu
C
Myra
Bulut Teknolojileri OB: U. Deniz Uluşar "Bulut Bilişimin Bireysel Kullanımı İçin Örnek Bir Uygulama"; Hasan Armutlu, Muammer Akçay
"Güvenlik Görevlileri İçin Bulut Bilişim Destekli, Ses Arayüzü İle Çalışan Asistan Sistemi"; Yaşar Yaşa, Mehmet Göktürk
"Bulut Bilişim İle Web Üzerinde Görüntü İşleme Uygulaması"; Serkan Aksu, Hüseyin Demirel, Salih Görgünoğlu

D
Aspendos
Sosyal Ağlar III OB: Murad Karaduman "Eğitimde Facebook Uygulaması: Bir MYO Deneyimi"; Abdullah Toğay, Tunç Erdal Akdur, İbrahim Cihan Yetişken, Arzu Bilici
"Çok Kullanıcı Oyunların Siber Kültüre Etkileri: İstanbul Kıyamet Vakti Örneği"; Aygün Şen Telci
"Sosyal Medyada Mahrem İlişkiler, Gözetleme ve Dijital Şiddet"; Gülüm Şener
"Erişim, Güvenlik ve Gizlilik Boyutunda Ortaokul Öğrencilerinin Facebook Kullanımı"; Hasibe Sel
E
Perge
E-Öğrenme IV OB: Nuray Gedik "Uzaktan Eğitimde Önemli Bir Boyut: Öğretmen Adaylarının E-Hazırbulunuşlukları"; İlker Yakın, Hasan Tınmaz
"Etkileşimli E-Kitap: Dünü, Bugünü ve Yarını"; Aras Bozkurt, Müjgan Bozkaya
"Pratik İçerik Geliştirme Teknolojilerinin Uzaktan Eğitimdeki Önemi"; Bilgin Yazar, Meral Çiçek
F
Olbia
Engelsiz Üniversite II OB: A. E. Özkul "Öğretim Elemanlarının Engelli Eğitiminde Hazır Bulunurlukları"; Ali Ekrem Özkul, Osman Tutal, Ayşe Hepkul, Süleyman Arı
G
Akdeniz
GPU Hesaplama OB: İlker Çağlayan "Yüksek Başarımlı Paralel GPU Hesaplamasının Bilimsel Araştırmalara Sağladığı Avantajlar ve CUDA Kullanımı"; Kimberly Powell, İlker Çağlayan, Rosalie Cornew
H
Toros
LKD OB: Necdet Yücel "Uluslararası Özgür Yazılım Fırsatları"; Necdet Yücel
I
Termessos
Kriptoloji III OB: H. M.Yıldırım "Kriptografiye Giriş Semineri"; Hamdi Murat Yıldırım
J
Düden
İnşaat Bilişimi OB: O. Ç. Özdemir "İnşaat Bilişimi Paneli"; Türkan Uzun, Olcay Çetiner Özdemir, Emrah Türkyılmaz, Berk Berker, Nüzhet Albayrak
3. Gün - 25 Ocak 2013 Cuma IV. Oturum / 16:30 - 18:30
Salon Oturum Başlığı Bildiriler/Sunumlar
A
Konferans Salonu
AB Nasıl? OB: M. Ufuk Çağlayan Bu Konferansın Değerlendirilmesi ve Gelecek için Öneriler
B
Likya
Tıp II OB: Neşe Zaim "Karaciğerde Oluşan Hastalıkların Tespitinde Makine Öğrenmesi Yöntemlerinin Kullanılması"; Emre Dandıl
"Uzman Sistemlerin Tiroit Teşhisinde Kullanılması"; Ramazan Solmaz, Mücahid Günay, Ahmet Alkan
"Sağlıkta Yeni Hedef: Dijital Hastane"; Bilal Ak
"Enerji Sistemlerinde Arı Kolonisi Algoritması ile Yük Akışı Optimizasyonu"; Nihat Pamuk
C
Myra
Teknoloji OB: T. Fatih Kasalak "Microsoft Kinect ile Örnek bir Uygulama: Piyano"; Ahmet Ali Süzen, Kubilay Taşdelen
"Temassız Hareket Algılayıcısı: Kinect"; Hakan Yüksel
"İnsansız Hava Araçları için Sanal Kokpit Sisteminde Arttırılmış Gerçeklik Kullanımı"; M Akçay, Sezer Yıldırım, Hakan Çukul
"Kavşaklarda Trafik Sinyalizasyon Sisteminin Modellemesi ve Benzetimi"; Fuat Şimşir, Emrah Özkaynak, Dursun Ekmekçi
"Hosting Otomasyon Sistemleri"; İ. Bahattin Vidinli
D
Aspendos
Yazılım III OB: Şahin Akbunar "Veri Merkezi Tasarımı"; Hüseyin Taner Gökmen, Ecir Uğur Küçüksille
"Bilgi İşlem için Etkin Bir Arıza Kayıt Sistemi Önerisi"; Orhun Uzunşimşek, Oğuzhan İlhan, Fatih Yücalar, Şenol Zafer Erdoğan
"Döküman Yönetimi İçin Veri Tabanı ve Web Sitesi Tasarımı"; Hakan Kör
"E-İmza Destekli Lisansüstü Öğrenci Bilgi Sistemi Tasarımı"; Ömer Kuşcu, Muzaffer Tatlı, Halit Çetiner
E
Perge
E-Öğrenme V OB: Rifat Çölkesen "Mobil İngilizce: Antalya Polisinin Mobil Öğrenme Deneyimleri"; Nuray Gedik, Binnur Genç İlter, Yalçın Albayrak
"Akademik Elektronik Kitap Yayıncılığı"; Rifat Çölkesen, Olcay Kaya
"Öğrenme ve Öğretmenin Genişletilmiş Gerçeklik ile Zenginleştirilmesi: OptikAR Uygulaması"; Yasin Özarslan
F
Olbia
Engelsiz Üniversite OB: A. E. Özkul "Panel: Engelsiz Üniversite"; Ali Ekrem Ozkul, Ayşegül Ataman, Cem Girgin, Engin Yılmaz, Mustafa Özhan Kalaç
G
Akdeniz
E-Öğrenme VI OB: Devkan Kaleci "Fatih Projesi Kapsamında Hazırlanacak Elektronik İçeriklerin Temel Gereklilikleri"; Devkan Kaleci
"Özel Eğitim İçin Materyal Geliştirme ve Fatih Projesi"; Göknur Kaplan Akıllı, Kürşat Çağıltay, Hasan Çakır, Necdet Karasu
"Eğitim Ortamlarında Arttırılmış Gerçeklik Uygulamaları"; H.Hakan Çetinkaya, Muammer Akçay
"Eğitim Teknolojileri Seçimi Örnekleri"; İsmet Kaymak, Mahmut Yılmaz
"Simülasyona Dayalı Ağ Temelleri Dersi Eğitimi"; Mustafa Sayar
H
Toros
LKD OB: E. Bayer "Postfix E-posta Sunucusu"; Erdem Bayer
I
Termessos
Kriptoloji IV OB: H. M. Yıldırım "Kriptografiye Giriş Semineri"; Hamdi Murat Yıldırım
J
Düden
İnşaat Bilişimi III OB: Türkan Uzun "Yapı/Bina Bilgi Modelleme ve Proje Yönetimi"; Olcay Çetiner Özdemir
"Mimarlık Eğitimi'nde BIM Uygulamaları"; Türkan Uzun
"İstanbul Büyükşehir Belediyesi Adres Bilgi Sistemi Projesi"; Can Dağdelen, Selim Ergin

3. Gün - 25 Ocak 2013 Cuma Gala Yemeği