Paper 113

Generated: Tue Feb 17 20:10:05 2004

prev (112) overview next (114)

113 - TitleSüleyman Demirel Üniversitesi'nde Sanal Kampüs Projesi İçin İstatistiksel Bir Uygulama
AuthorsÖğr. Gör. Cüneyt Toyganözü, Matematik Bölümü, Süleyman Demirel Üniversitesi, Isparta
Y. Müh. Ziya Öncü, Süleyman Demirel Üniversitesi, Isparta
PC MemberNo
Contact personCüneyt Toyganözü, toyganoz__at__fef.sdu.edu.tr, 246-2111341
Main Fields9. Uzaktan Eğitim
Other Main Fields
Abstract + KeywordsÖZET

Günümüzde bilgisayar ve internet teknolojisinin gelişimiyle, eğitim alanında da bunlara bağlı olarak gelişmeler yaşanmaktadır. Üniversiteler, bu teknolojilere ayak uydurarak yaşanılan imkansızlıkları ortadan kaldırmak için bir çaba içerisine girmiştir. Bu imkansızlıklardan bir tanesi, akademisyen eksikliğinden, fiziki yapı yetersizliğinden ortaya çıkan üniversitedeki öğrenci kontenjanı eksikliğidir. Bunun bir çözümü olarak sanal ortamda eğitim (e-kampüs) görülmektedir.
Bu çalışma ile, Süleyman Demirel Üniversitesi’ndeki Matematik Bölümü öğrencilerinin sanal ortamda eğitim (e-kampüs) hakkındaki görüşleri, e-kampüs projesinin alt yapısı hakkında ön bilgiler, proje kapsamında karşılaşılacak engeller istatistiksel sonuçlarla ifade edilmeye çalışılmış ve Süleyman Demirel Üniversitesi’nde yüz yüze (örgün) eğitimin sanal ortamda eğitimle desteklenerek, yüz yüze eğitimdeki eksikliklerin giderilmesi ve eğitim kalitesinin yükseltilmesi amaçlanmıştır. Aynı zamanda e-kampüs projesine adım atılmış ve çalışmalara başlanmıştır.
Remarks

prev (112) overview next (114)

CyberChair Author: Richard van de Stadt  (Borbala Online Conference Services) Development supported by TRESE Copyright © by University of Twente