Paper 128

Generated: Tue Feb 17 20:10:05 2004

prev (127) overview next (129)

128 - TitleSertifika Programları
AuthorsFikret Girintili, M.E.B. Eğitek Mesleki ve Teknik Açıköğretim Okulu
Mehmet Akif Ertürkmen, M.E.B. Eğitek Mesleki ve Teknik Açıköğretim Okulu
PC MemberNo
Contact personFikret Girintili, mtao__at__meb.gov.tr, 0.312.497 40 12
Main Fields9. Uzaktan Eğitim
Other Main Fields
Abstract + KeywordsSERTİFİKA PROGRAMLARI
“e-öğrenmeye hazır mısınız?”
Günümüzde hızla gelişen bilgi ve iletişim teknolojilerinin her alanda olduğu gibi, eğitim öğretim faaliyetlerine entegrasyonu, öğrenme, öğretme ve öğretme süreçlerini etkilemiş ve eğitim yöntemlerinde yeni arayışları ortaya çıkarmıştır. Öyle ki eğitim, öğretim yöntemlerinde köklü değişikliklere neden olmuş, artık internet destekli eğitim, günün koşulları içinde geniş kitlelere ulaşabilmek için vazgeçilmez bir çoklu ortam uygulaması olarak hizmete girmiştir.
Bakanlığımız eğitim öğretim faaliyetlerinde, elektronik öğrenme araçlarından ve yöntemlerinden yararlanarak çeşitli projeler geliştirmektedir
Bu kapsamda Bakanlığımız “Sertifikaya Dayalı Uzaktan Eğitim Programları”, Elektrik Tesisatçılığı Yetki Belgesi” ve “Bilgisayar Programcılığı ve Bilgisayar Bilgi Yönetimi” alanlarında Sertifika Programları yürütmektedir. “Bilgisayar Programcılığı ve Bilgisayar Bilgi Yönetimi” programları Sakarya Üniversitesi ile işbirliği yapılarak uygulanmaktadır.
        Söz konusu uygulama ile bir yandan sektörün eleman ihtiyacı karşılanırken bir yandan da e-Devlet ve e-Öğrenme alanında önemli bir adım atılmış olacaktır.
Remarks

prev (127) overview next (129)

CyberChair Author: Richard van de Stadt  (Borbala Online Conference Services) Development supported by TRESE Copyright © by University of Twente