Paper 145

Generated: Tue Feb 17 20:10:05 2004

prev (144) overview next (146)

145 - TitleKURUMSAL PORTAL VE KARAR DESTEK SİSTEMLERİ
AuthorsORÇUN ÖZALP, SYBASE TURKİYE
PC MemberYes
Contact personOrçun Özalp, orcun.ozalp__at__sybase.com.tr, 02123254114
Main Fields6. Üniversite Bilişim Sistemleri
11. Yazılım Geliştirme Ortamlari
13. Yeni Teknolojiler
15. Web Kurulu ve Yönetimi
16. Açık Kaynak Kodlu Sistemler
Other Main Fields
Abstract + KeywordsSybase, iş dünyasının, elektronik iş dünyasına yönelmesi ile birlikte e-Business şapkası altında yeni ürünler ve iş ortaklıkları geliştirmiş ve bunun bir göstergesi olarak 7/24 kesintisiz çalışabilen, entegre, ölçeklenebilir ilk Portal kurmaya yönelik Enterprise Portal ürününü pazara çıkartmıştır.

Sybase teknolojisinin sağlamlığının ve performansının bir göstergesi olarak dünyanın “En fazla hit alan Web Sitesi” rekoru ile “Guinness Rekorlar Kitabı”na giren Fransa’98 (Dünya Kupası) Web Sitesi tamamen Sybase ürünleri kullanılarak geliştirilmiş ve dünya kupası süresince kesintisiz ve problemsiz çalışmıştır.

Sybase Business Intelligence Bölümü, müşterilerin düşük maliyetle veriambarı ihtiyaçlarını karşılayabilmesi, pazarlama stratejileri geliştirebilmesi için, entegre veri ambarı çözümleri geliştirmektedir.

Sybase Warehouse Studio, müşteri analizi, pazar bölünmesi ve finansal planlama gibi konularda firmaya özel çözümlerin gerçekleştirilebildiği ürünler sunmaktadır. Bunu yaparken farklı ortamlardaki verilerin entegrasyonunu ve mevcut kaynak kullanımını da
olanaklı kılmaktadır. Warehouse Studio’nun çekirdeğini büyük miktardaki verilere çok daha hızlı ulaşmayı sağlayan bir veri ambarı motoru olan Adaptive Server IQ oluşturur.
Sybase Warehouse Studio ürün seti ile veritabanını ve datamart’ları tasarlamak, çok kaynaklı veriyi entegre etmek, değiştirmek, bu bilgiyi göz önüne serip, analiz etmek, entegre meta verisi dahil olmak üzere önemli müşteri verilerinin bütünleştirilmiş halini ortaya koymak çok hızlı ve kolay hale gelmektedir.
Remarks

prev (144) overview next (146)

CyberChair Author: Richard van de Stadt  (Borbala Online Conference Services) Development supported by TRESE Copyright © by University of Twente