Paper 151

Generated: Tue Feb 17 20:10:05 2004

prev (150) overview next (152)

151 - TitleÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ ÇEVRİM İÇİ SINAV SİSTEMİ
AuthorsEmrah YENİLMEZ, Çukurova Üniversitesi Bilgisayar Bilimleri Uygulama Araştırma Merkezi
Prof. Dr. Zeynel CEBECİ, Çukurova Üniversitesi Bilgisayar Bilimleri Uygulama Araştırma Merkezi
Cengiz AYTUN, Çukurova Üniversitesi Kozan Meslek Yüksekokulu
PC MemberYes
Contact personEmrah Yenilmez, ceylan__at__cu.edu.tr, 0-322-3386084-2753
Main Fields9. Uzaktan Eğitim
10. Internet Destekli Eğitim
12. Üniversite Bilişim Sistemleri
Other Main Fields
Abstract + KeywordsSon zamanlarda internet tabanlı teknolojilerde başdöndürücü gelişmeler yaşanmaktadır. Bu gelişmelerden eğitim sistemleri de etkilenmiş ve internet tabanlı teknolojilerden yararlanmaya başlamıştır. On-Line teknolojiler kullanılarak farklı eğitim sistemleri hazırlanarak öğrencilerin örgün eğitim sisteminden farklı olarak uzaktan eğitim almaları da mümkün hale gelmiştir. Bu tür eğitim sisteminin en önemli süreçlerinden bir tanesi de öğrencilerin aldıkları eğitim düzeyinin tespit edilmesidir. Bu amaçla yapılan sınavların sonuçlarının elde edilmesi ve değerlendirilmesi amacıyla birçok sistem geliştirilmiştir. Bu sistemler uzaktan eğitim programlarında kullanılabildiği gibi çevrim-içi sınav yapma ve sonuçları değerlendirme amacı ile de kullanılmaktadır.

Bu çalışmada öğretim elemanlarının sınav yaparken ve değerlendirirken karşılaştıkları güçlükleri gidermek amacıyla geliştirilen ve öğretim elemanlarınca kullanılan “Çukurova Üniversitesi Çevrim-içi Sınav Sistemi” tanıtılmaktadır. Sistemin en önemli özelliği modüler ve web tabanlı yapısı ile farklı platformlarda sorunsuz çalışabilme yeteneğidir.
Remarks

prev (150) overview next (152)

CyberChair Author: Richard van de Stadt  (Borbala Online Conference Services) Development supported by TRESE Copyright © by University of Twente