Paper 22

Generated: Tue Feb 17 20:10:05 2004

prev (21) overview next (23)

22 - TitleKişisel Sayfa ve Ders Sayfası Hazırlama Sistemi
AuthorsErcüment Yılmaz, Karadeniz Teknik Üniversitesi Enformatik Bölümü
Tuba Özyurt, Karadeniz Teknik Üniversitesi Enformatik Bölümü
Rıza Kuş, Kardeniz Teknik Üniversitesi
PC MemberYes
Contact personErcüment Yılmaz, ercument__at__ktu.edu.tr, +904623773663
Main Fields12. Üniversite Bilişim Sistemleri
Other Main Fields
Abstract + KeywordsKişisel Sayfa ve Ders Sayfası Hazırlama Sistemi üniversite bünyesindeki akademik personelin kendilerini web ortamında tanıtacakları, yaptıkları çalışmaları yayınlayabilecekleri ve dönem içinde verdikleri dersler ile ilgili öğrencilere bilgi sunabilecekleri birer web sayfası oluşturmayı amaçlayan bir sistemdir.
Akademisyenlerin bu sistemden faydalanabilmeleri için herhangi bir web tasarım bilgisine sahip olmaları gerekli değildir. Sistem akademisyenlerin sadece bir metin ortamında bilgilerini girerek web sayfalarının otomatik olarak hazırlanmasını ve bir web alanında bu sayfaların anında yayınlanmasını amaçlamaktadır. Kullanıcının sistemi kullanması esnasında sayfasında görüntülenecek olan bilgilerin girilmesi, güncellenmesi işlemleri kendi sorumluluğu altında olmaktadır.
Kişisel Sayfa ve Ders Sayfası Hazırlama Sistemi Karadeniz Teknik Üniversitesi E-Üniversite Projesi E-Akademisyen modülü içerisinde yer almakta ve Karadeniz Teknik Üniversitesi enformatik sunucusu üzerinde çalışmaktadır.
Akademisyenlerin sistemi kullanabilmeleri için http://euniversite.ktu.edu.tr adresinde yer alan sayfa içerisinde E-Akademisyen linkini ziyaret etmeleri ve bu sayfa içerisinde kendilerine verilmiş olan e-akademisyen kullanıcı adı ve şifresi ile sisteme giriş yapmaları gerekmektedir.
RemarksYazarlardan Rıza Kuş bu sistem içerisinde kısmi zaman statüsünde görevli öğrenci olarak çalışma yaptığından dolayı kurum adı olarak sadece üniversite ismi verilmiştir.

prev (21) overview next (23)

CyberChair Author: Richard van de Stadt  (Borbala Online Conference Services) Development supported by TRESE Copyright © by University of Twente