Paper 42

Generated: Tue Feb 17 20:10:05 2004

prev (41) overview next (43)

42 - TitleAçık Kaynak Yaklaşımı ile Geliştirilen Öğrenci İşleri Sistemi
AuthorsMuhittin Aksu, Mimar Sinan Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı
PC MemberNo
Contact personKorhan Alparslan, korhan__at__meteksan.com.tr, 312 297 91 37
Main Fields6. Üniversite Bilişim Sistemleri
12. Üniversite Bilişim Sistemleri
13. Yeni Teknolojiler
16. Açık Kaynak Kodlu Sistemler
Other Main Fields
Abstract + KeywordsÖğrenci İşleri otomasyonu projesi ile öğrencilerin internet üzerinden ders kayıtlarını yapabilmelerini, ders notlarını görebilmelerini, öğretim üyelerinin verdiği dersleri izleyebilmelerini, ders notlarını girebilmelerini ve danışmanlık yaptıkları öğrencileri izleyebilmelerini sağlayacaktır. Bununla birlikte öğrenci işleri personeli öğrencileri izleyebilecek ve öğrencilerle ilgili listeleri, dökümanları ve istatistiki raporları alabileceklerdir. Aynı zamanda mezun olan ya da kaydı silinen öğrenci bilgileri arşivlenebilecektir.

Sistem tasarımı yapılırken nesneye dayalı uygulama geliştirme yaklaşımı izlenmiştir. Bu yaklaşımın uygulanması sırasında fonsiyonel gereksinimlere göre nesne gruplarının ayırımı yapılmıştır.
Sistemin kullanıcıları sabit bir lokasyonda bulunmacaklarından dolayı sistem web mimarisi kullanılarak geliştirilmiştir.
Sistemin aşamalı olarak 6000 kişi tarafından kullanılması beklenmektedir.
RemarksSunumun 2. veya 3. gün olması tercih edilir.

prev (41) overview next (43)

CyberChair Author: Richard van de Stadt  (Borbala Online Conference Services) Development supported by TRESE Copyright © by University of Twente