Paper 43

Generated: Tue Feb 17 20:10:05 2004

prev (42) overview next (44)

43 - TitleASP.Net Web Uygulamalarında MySQL Veri Tabanı Yönetim Sisteminin Alternatif Kullanım Şekilleri
AuthorsCengiz Aytun, Çukurova Üniversitesi Kozan Meslek Yüksek Okulu
Emrah Yenilmez, Çukurova Üniversitesi Kozan Meslek Yüksek Okulu
PC MemberNo
Contact personCengiz Aytun, cengiza__at__cu.edu.tr, 03225158704
Main Fields3. Internet Servislerinin Calıştırılması
13. Yeni Teknolojiler
16. Açık Kaynak Kodlu Sistemler
Other Main Fields
Abstract + KeywordsSon yıllarda internet teknolojilerinin hızla gelişmesi sonucunda Türkiye ve Dünya'da internet kullanımı hızla yaygınlaşmaktadır. Önceleri statik olan web siteleri gün geçtikçe daha dinamik bir yapı alarak web sayfası olmaktan çıkmış ve web programlarına dönüşmüştür. Bu süreç statik html kodlama işleminden sunucu üzerinde çalışan betiklere bir geçiş süreci olmuştur. Bu sürecin devamında ise karşımıza Microsoft firması tarafından geliştirilen .net teknolojilerinin içerisinde yer alan internet uygulamaları geliştirmek üzere planlanan ASP.Net çıkmıştır.

Dinamik sistemlerin ortaya çıkması ile kullanıcıların sahip oldukları bilgileri yeniden kullanmak üzere depolama ihtiyaçları da bu gelişmeye bağlı olarak artmıştır. Depolama ihtiyaçlarını gidermek üzere Veri tabanı yönetim sistemleri kullanılmaktadır.

Bu çalışmamızda ; açık kaynak kodlu bir veri tabanı yönetim sistemi olan MySQL Server’in Asp.Net teknolojilerinde kullanımı incelenmiştir. Alternatif kullanım yöntemleri anlatılarak tartışılmış ve örnek uygulamalarla sunulmuştur.

Anahtar Kelimeler:
Asp.Net , MySQL Server , Veri Tabani Yönetim Sistemi
Remarks

prev (42) overview next (44)

CyberChair Author: Richard van de Stadt  (Borbala Online Conference Services) Development supported by TRESE Copyright © by University of Twente