Paper 71

Generated: Tue Feb 17 20:10:05 2004

prev (70) overview next (72)

71 - TitleBİLİŞİM TOPLUMU OLMA YOLUNDA ÖĞRENCİ KULÜPLERİNE DÜŞEN GÖREVLER
AuthorsSelami Bilğin, Beykent Üniversitesi, Yönetim Bilişim Kulübü
Vahap Hanlıoğlu, Beykent Üniversitesi, Yönetim Bilişim Kulübü
PC MemberNo
Contact personSelami Bilğin, selamibilgin__at__beykent.edu.tr, 05552205989
Main Fields1. Temel Bilişim Eğitimi
Other Main Fields
Abstract + KeywordsSelami Bilğin, Beykent Üniversitesi, Yönetim Bilişim Kulübü Başkan Yrd. selamibilgin__at__beykent.edu.tr
Vahap Hanlıoğlu, Beykent Üniversitesi,Yönetim Bilişim Kulübü Başkan vahaphanlioglu__at__beykent.edu.tr

Anahtar kelimeler: Öğrenci Kulüpleri, Bilişim devrimi, Bilişim toplumu
ÖZET
Bilindiği üzere sanayi devriminde toplumumuz, devrimin önemini kavrayamamış, teknolojiye gerekli ehemmiyeti verememiş ve yeni dünya düzenine ayak uyduramamıştı. Bunun neticesinde toplumumuz askeri ve ekonomik olarak dünya ile rekabet edemez hale gelmiş ve hızlı bir çöküntü içerisine girmişti. Şimdi ise özellikle 1980’lerden sonra internet ile bilgisayarlar arası bağın kurulmasıyla dünyada Bilişim devrimi diyebileceğimiz gelişmeler oldu. Bu çalışmada gelişmiş ülkelerde ekonomi, devlet yönetimi, kamu hizmetleri, sağlık, eğitim gibi yaşamın pek çok boyutu nasıl internet ve bilişim teknolojilerinin üzerine kaydırılmış olduğu, bunun sonucunda bütün bu alanlarda verimlilik artışında ki şaşırtıcı gelişmeler belirlenecek.

Bilişim devriminde geçmişten ders alıp oluşan yeni dünya düzeninde yerimizi almamız, bir bilişim toplumu oluşturulmasının gerekliliği vurgulanacak. Kamu, Özel Sektör, Üniversiteler, Basın, Mesleki ve Sivil Toplum Örgütlerinin yanı sıra özellikle ilgili Üniversite Öğrenci Kulüplerinin ne tür görevler üstlenmesi, nasıl bir çalışmada bulunmaları gerektiği anlatılacak..

Bu bağlamda Beykent Üniversitesi Yönetim Bilişim Kulübü olarak, Bilişimle ilgili toplumsal sorunlara çözümler bulmak, bilişim toplumu olma yönündeki bilincin artmasını sağlamak için ne tür çalışmalarda bulunduğu ve geleceğe dair planları sunulacaktır.
Remarks

prev (70) overview next (72)

CyberChair Author: Richard van de Stadt  (Borbala Online Conference Services) Development supported by TRESE Copyright © by University of Twente