Paper 73

Generated: Tue Feb 17 20:10:05 2004

prev (72) overview next (74)

73 - TitleYENI YUZYIL VE UZAKTAN EGITIM/ DISTANCE EDUCATION IN THE 21ST CENTURY
AuthorsBIOMEDICAL RESEARCH GROUP, ISIK UNIVERSITY
PC MemberNo
Contact personDR. BIREP AYGUN, baygun__at__isikun.edu.tr, 0212-2862960 1911
Main Fields6. Üniversite Bilişim Sistemleri
9. Uzaktan Eğitim
10. Internet Destekli Eğitim
Other Main Fields
Abstract + KeywordsUzaktan eğitim, özellikle internet ve ileri bilgisayar uygulamaları gibi yeni bilişim ve iletişim teknolojilerini kullanarak büyük kitlelere yükseköğretim imkanı sağlama, hayat-boyu öğrenmeyi destekleme ve genel anlamda yükseköğretimin kalitesini artttırmada önemli olanaklar sağlamaktadır.

Yeni teknolojilerin hızlı gelişimi ile özellikle bilişim ve iletişim teknolojilerindeki ilerlemelerin, yükseköğretimin geliştirilmesi için sunduğu pek çok imkan bulunmaktadır. Üniversite yöneticileri, kurumlarının stratejik gelişimini planlarken ve uygun eğitim yaklaşımlarını uygularken, bilişim ve iletişim teknolojilerine bağlı olanak ve tehditlerden haberdar olmak zorundadırlar. Söz konusu eğitimsel yaklaşımlar içinde Açık ve Uzaktan Eğitimin (AUE) önemi her geçen gün artmakta ve daha yaygın olarak kullanılmaktadır.

Bu derlemede, gelişmekte olan yeni teknolojilerin yansımalarına bakarken ortaya çıkan sorunları ve önemli noktaları özetlemeye çalışacağız. Bu da bize en azından farklı ülkelerdeki bazı üniversitelerde yeni teknolojilerin meydana getirdiği değişikliklerin bir resmini sunacaktır.
RemarksINGILIZCE VE TURKCE OLARAK SUNULACAKTIR

prev (72) overview next (74)

CyberChair Author: Richard van de Stadt  (Borbala Online Conference Services) Development supported by TRESE Copyright © by University of Twente