Paper 9

Generated: Tue Feb 17 20:10:05 2004

prev (8) overview next (10)

9 - TitleÜnieversite Bordro Otomasyon Programı (ÜniBOP)
AuthorsSait ÜSTÜN, Yüzüncü Yıl Üniversitesi Ziraat Fakültesi
Mehmet Nuri ALMALI, Yüzüncü Yıl Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi
PC MemberNo
Contact personSait ÜSTÜN, sustun__at__yyu.edu.tr, 0 535 204 51 57
Main Fields6. Üniversite Bilişim Sistemleri
11. Yazılım Geliştirme Ortamlari
Other Main Fields
Abstract + KeywordsÖzet:
Üniversite bünyesinde görev yapan akademik ve idari personel ödemelerinin yapılması amacıyla Üniversite Bordro Otomasyon Programı (ÜniBOP) geliştirilmiştir. Geliştirilen program web tabanlı olup, arayüzlerin hazırlanmasında PHP, veritabanı yönetiminde ise MySQL kullanılmıştır. Geliştirilen ÜniBOP programı ile personel maaşları, ek ders, fazla mesai, döner sermaye ve özel muayene ile ilgili tüm ödeme işlemleri yapılabilmektedir. Farklı düzeylerde yetkili kişiler tarafından kullanılan program, hem local ağ üzerinden hem de internet üzerinden çalıştırılabilmektedir. Yaklaşık bir yıldan beri bazı fakültelerde çalışan personel üzerinde denemesi yapılan program kullanıma hazır hale gelmiştir.

Programın tanıtılması, avantajları, local ağ ve internet uygulama örneği detaylı olarak sunumda verilecektir.

Anahtar Kelimeler: Üniversite, web, bordro, otomasyon, akademik
RemarksSayın yetkili, bir çok üniversite de bordro işlemlerinin hala klasik yöntemlerle yapılıyor olması nedeniyle bu sisteme bir alternatif olacağı düşünülen bu programın tanıtımını yapmak istiyoruz. Bu konuda bizlere imkan verirseniz seviniriz.
İyi çalışmalar diler saygılar sunarız...

prev (8) overview next (10)

CyberChair Author: Richard van de Stadt  (Borbala Online Conference Services) Development supported by TRESE Copyright © by University of Twente