Paper 195

Generated: Tue Jan 25 16:02:33 2005

prev (194) overview next (196)

195 - TitleMÜHENDİSLİK EĞİTİMİNİN AKREDİTASYONU: ÖZDEĞERLENDİRME PROJESİNİN İNTERNET ÜZERİNDE UYGULANMASI
AuthorsAli Coşkun DALGIÇ, Gaziantep Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi, Gıda Müh. Böl.
Ersin AKAY, Gaziantep Üniversitesi, MYO
Muhsin HALİS, Gaziantep Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İşletme Böl
Mehmet D. ÖNER, Gaziantep Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi, Gıda Müh. Böl.
PC MemberNo
Contact personAli Coşkun Dalgıç, dalgic__at__gantep.edu.tr, 342 3601200/2000
Main Fields6. Üniversite Bilişim Sistemleri
15. İnternet Servislerinin Çalıştıırlması
Other Main Fields
Abstract + KeywordsAreditasyon çalışmalarında temel hedef; eğitim amaçlarının belirlenmesi, bu amaçlara ulaşılabilmesi için gerekli olan stratejilerin oluşturulması ve bu hedeflere ulaşılıp ulaşılmadığının değerlendirilerek iyileştirme çalışmalarının yapılmasıdır. Akreditasyon çalışmalarında paydaşlar (öğrenciler, mezunlar, işveren ve öğretim elemanları) sistemin birer parçasıdır.
Öz değerlendirme projesinde temel olarak ABET akreditasyon sisteminin yapısı ve ölçütleri yer almaktadır. Bu kriterler doğrultusunda ihtiyaç duyulan ölçme, değerlendirme yapısı ve sürekli iyileştirme yapısı ile internet ortamındaki bölümler bir model ile ifade edilmektedir. Bu model bilgi girişleri ve ölçme sisteminin ortaya koyduğu sonuçların yine internet ortamında raporlanması sonucu değerlendirilmekte, ortaya çıkan sonuçlar eğitim sürecine üniversitenin değişik kurullarının planları ile yansımaktadır. Elde edilen sonuçların bir kısmı veya tamamı ön yüzde (WEB) yayınlanabilmektedir.
Remarks

prev (194) overview next (196)

CyberChair Author: Richard van de Stadt  (Borbala Online Conference Services) Development supported by TRESE Copyright © by University of Twente