Paper 113

Generated: Tue Feb 28 17:21:17 2006

prev (112) overview next (114)

113 - TitleİNTERNETİ DOĞRU KULLANIYOR MUYUZ? İNTERNET BAĞIMLISI MIYIZ? ÇOCUKLARIMIZ VE GENÇLERİMİZ RİSK ALTINDA MI?
AuthorsNursel Yalçın, Gazi Üniversitesi Endüstriyel Sanatlar Eğitim Fakültesi Bilgisayar Eğitimi Bölümü
PC MemberNo
Contact personNursel Yalçın, nyalcin_at_gazi.edu.tr, 05326447041
Main Fields14. Temel Bilişim Eğitimi
15. E-ogrenme, Uzaktan Eğitim, Internet Destekli Eğitim
20. Bilgi Toplumu ve Bilgi Ekonomisi
Other Main Fields
Abstract + KeywordsÖZET
İnternet Teknolojisi bir mucizevi buluştur. Artık bilgisayar ve internet insanlık için vazgeçilemez bir ihtiyaç halini almaktadır. İnternet kullanımının giderek artması, sınırsız, denetimsiz ve yasaksız her türlü bilgiye veya kişilere erişimin kolaylığı,çok olumlu gelişmelerin yanında bazı önemli ama olumsuz neticelerin doğmasına da sebep olabilmektedir. Bilgisayar oyunu, internet gezintileri, çocukları, gençleri sosyal hayattan giderek uzaklaştırmaktadır. Bu nedenle bu makalede internet kullanımının, kültürel özelliklerimiz dikkate alınarak; birey ve sosyal bağlantılar üzerindeki rolü ve gelecekteki olası etkileri üzerinde durulmuştur. İnternet bağımlılığı belirtilmiş, çocuklarımızın ve gençlerimizin interneti doğru(bilinçli) kullanma gereklilikleri açıklanmıştır.
Anahtar Kelimeler:internet, internet bağımlılığı, İnternet Kafeler

ABSTRACT
It is a miraculous invention the Internet Technology. It has been a necessity for humankind computer and internet any more İt is a useful progress because of the Increase of internet usage which is unlimited, uncontrolled and uninhibited and easiness which arrival all sorts of to informations or persons But this state can cause to some important negative results too. The Computer games, the internet explores is gradually estrange from social life the children and youngs. In this paper has been mentioned to in future probable effects of internet usage and its role in individual and social relations by takes into consideration our culturel properties. It has been determined the internet dependence and it has been explained what are necessities of conccious internet usage of our children and youngs.
Key words: internet, internet dependence, internet cafes
Remarks

prev (112) overview next (114)

CyberChair Author: Richard van de Stadt  (Borbala Online Conference Services) Development supported by TRESE Copyright © by University of Twente