Akademik Bilisim 2007

Öneri Özeti

ID171
TitleNinova e-Öğrenme Sistemi
Author(s)Author #1
Name: Asım Güneş
Org: İTÜ Bilgi İşlem Daire Başkanlığı
Country: TR
Email: asim.gunes__at__itu.edu.tr

Author #2
Name: Sinan Çayır
Org: İTÜ Bilgi İşlem Daire Başkanlığı
Country: TR
Email: cayirs__at__itu.edu.tr

Other Author(s)
Keywordse-Öğrenim, Öğrenim Yönetim Sistemi, Öğrenim Dokümantasyon Yönetimi Sistemi
AbstractBildiri kapsamında İstanbul Teknik Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı (İTÜ/BİDB) tarafından geliştirilmiş bir Öğrenim Yönetim Sistemi ve Öğrenim Dokümantasyon Yönetimi Sistemi olan Ninova e-Öğrenim Sistemi’nin altyapısı anlatılacaktır.

Ninova e-Öğrenim Sistemi İstanbul Teknik Üniversitesinde verilen akademik eğitimleri ve İTÜ/BİDB tarafından verilen kurum içi ve kurum dışı eğitimlerin elektronik ortamda verilmesinin desteklenmesi amacı ile geliştirilmiş bir öğrenim yönetimi ve öğrenim dokümantasyon yönetimi sistemidir.

Haziran 2006’dan itibaren üzerinde çalışılmaya başlanan Ninova e-Öğrenim Sistemi Projesi (Ninova), İTÜ/BİDB tarafından verilen İTÜ Linux Akademi eğitim programının dokümantasyon ve sınıf yönetimi için ortaya çıkmıştır. Daha sonra gerek İTÜ/BİDB tarafından verilen kurum içi ve kurum dışı eğitimleri gerekse İTÜ tarafından verilen akademik eğitimleri desteklemesi amacı ile kapsamı genişletilerek geliştirilmeye başlanmıştır. Kasım 2006’dan itibaren beta versiyonu yayınlanan Ninova, İTÜ Linux Akademi’nin yanında projeye test ederek destek veren öğretim üyeleri ile birlikte kullanılmaya başlanmıştır.
Topics• e-öğrenme
Comments
Paper 171.doc (195KB)
 

 

Powered by OpenConf
Copyright ©2002-2006 Zakon Group LLC