Akademik Bilisim 2008

Öneri Özeti

ID120
TitleELEKTRİK MAKİNALARI DENETİM SİSTEMLERİNDE TMS320F2812 DSP KULLANIMI
Author(s)Author #1
Name: SELAMİ KESLER
Org: PAMUKKALE UNİVERSİTESİ
Country: TÜRKİYE
Email: skesler__at__pau.edu.tr

Other Author(s)
KeywordsSayısal İşaret İşleyici (DSP), eZdsp TMS320F2812 DSK, Denetim Sistemleri
AbstractMikroişlemcili denetleyicilerin çalışma hızı ve kapasitelerinin gelişime paralel olarak Elektrik makinalarının hız, konum ve moment denetiminde de daha karmaşık yöntemler başarıyla uygulanabilmektedir. Ancak vektör tabanlı denetim sistemleri yüksek hızlı ve doğruluklu işlem başarımına ihtiyaç duymaktadır. Bu nedenle günümüzde sayısal işaret işleyiciler(DSP’s) elektrik makinalarının vektör tabanlı denetim sistemlerinde yaygın olarak kullanılmaya başlamıştır.
Bu çalışmada bir elektrik makinasının hız, konum ya da moment denetimi için son yıllarda tercih edilen eZdsp TMS320F2812 DSK’in bu amaca yönelik programlama ilkeleri verilmiştir. Temel olarak; DSP kurulumu, Sistem başalangıç ayarları, Portların yönlendirilmesi, Kayıtçıların kullanılması, hız, akım vb. analog bilgilerin okunması, Zaman kesmelerinin ayarlanması, Sayısal hız kodlayıcı bilgilerin sayısal olarak okunması ve normalizasyonu, Bağımsız PWM kanallarının etkinleştirilmesi ve bağımsız PWM çiftlerinin üretilmesinde ölü zamanların ayarlanması gibi belli başlı işlemler gerçek bir kapalı çevrim denetim modeli için incelenmiştir.
Topics• Gomulu Sistemler
Comments
Rahatsızlığım nedeniyle, sempozyumdan son gün haberim oldu.Bu nedenle gönderdiğim her iki bildiri için de tam metni düzenleyemedim. Özetlerin değerlendirilip kabul edilmesi halinde verilecek süre içerisinde Bildiri Tam metinleri yönlendirmeleriniz doğrultusunda sisteme girilecektir.Saygılarımla  Dr.Selami KESLER PAU DENİZLİ
Paper 120.pdf (335KB)
 

 

Powered by OpenConf
Copyright ©2002-2006 Zakon Group LLC