Akademik Bilisim 2009

TitleWeb Tabanlı Üniversite Öğrenci İşleri Otomasyonu ve Eğitimdeki Katkıları
Author(s)Author #1
Name: GÖKMEN ÇİFTÇİ
Org: PROLİZ YAZILIM LTD.ŞTİ.
Country: Turkey
Email: info__at__prolizyazilim.com

Other Author(s)
Keywordsüniversite,otomasyon,öğrenci işleri,eğitim,eğitime katkı,web tabanlı,enstitü,program,üniversite öğrenci işleri otomasyonu
AbstractÜniversitelerin tüm akademik ve idari işlemlerini tek bir sistem üzerinden yönetmek üzere tasarlanmış web tabanlı bir yazılımdır.

Sistem tamamen web tabanlı olup, veri tabanı yönetim sistemi olarak Oracle kullanmaktadır.

En son yazılım teknolojilerini kullanarak geliştirdiğimiz bu otomasyon ile, üniversite içersindeki tüm akademik ve idari birimler arasında yapılan bilgi alışverişinin hızlı, verimli ve etkin bir şekilde yapılmasına olanak sağlamaktadır.


Bu sistem sayesinde kurum içersinde yapılan tüm işlemler on-line olarak yapılabilmekte ve bu sayede işlemlerin hatasız yürütülmesi sağlanmaktadır.

Öğrenciler ve Öğretim Üyeleri, yetkileri dahilinde tüm işlemlerini web üzerinden gerçekleştirebilir; ders kaydı, harç işlemleri, not girişi, yoklamalar gibi bir çok işlemi kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilmektedir.

Sistemdeki tüm modüller tamamen entegre olarak birbirleriyle çalışmakta ve bu sayede sisteme yeni eklentiler kolaylıkla yapılabilmektedir ayrıca diğer kamu kurumlarının sağladığı uygulamalara entegre olabilmektedir.

Sistemin esnek yapısı sayesinde modüller içerisinde kullanılan raporlar ve formlar herhangi bir yazılıma ihtiyaç duyulmadan sistem üzerinden değiştirilebilir veya yeniden tasarlanabilir.

Sistemin sunduğu detaylı raporlar sayesinde, yöneticiler eğitim faaliyetlerini daha detaylı ve anlık olarak izleyebilmekte ve gerektiğinde yeni kararlar alabilmektedirler.
Topics Üniversite Bilişim Sistemleri
Comments
Submission not uploaded
 

 

Powered by OpenConf®
Copyright ©2002-2008 Zakon Group LLC