Akademik Bilişim 2010
10-12 Şubat 2010
Muğla Üniversitesi
MuğlaÜniversitelerde bilgi teknolojileri konusunda ilgili grupları biraraya getirerek, bilgi teknolojileri altyapısı, kullanımı, eğitimi ve üretimini tüm boyutlarıyla tanıtmak, tartışmak, tecrubeleri paylasmak, ve ortak politika olusturmak amaclariyla ulusal boyutta Akademik Bilisim 2010 konferansi, bu yil 10-12 Şubat tarihlerinde Muğla Üniversitesinde yapilacaktir. Konferansta davetli bildiriler, eğitim seminerleri ve yapilandirilmis calisma grubu/açık oturum türü etkinlikler yapılacaktir. Konferans ilgili herkese açıktır; ve bu konularda katki bekliyoruz.

Konferansın Ana KonularI:


Eğitim Seminer Konuları


- Konferans dili Türkçe'dir. Yurt dışından gelen konuklar Ingilizce konuşacaklardır.

- Davetli Bildiri: Akademik Bilişim konusunda son gelişmeleri, eğilimleri özetleyecek dinleyicilerin ufkunu açacak konuşmalar,

- Bildiri: Deneyimleri, kuramsal katkıları, yeni ve farklı uygulamaları anlatan kısa sunumlar

- Egitim semineri önerisi : Yeni teknolojiler veya çok ihtiyac duyulan konularda notlarla desteklenen tanıtıcı, pratik yönü olan seminerler

- Tartışma grubu/açık oturum önerisi : Karşılaşılan sorunlar, ortak çözüm arayışları, tecrübe paylaşımına yönelik, katılımcıların hazırlıklı olarak geldiği yapılandırılmış ortamlar.

- Tüm bildiriler ve sahiplerinin izni varsa eğitim seminerleri notları elektronik ortamda sunulacaktır.

- Bildiri özetleri, Tam Bildiri Metinleri ve Oturum önerileri 15 Aralık 2009 tarihine kadar openconf.ab.org.tr webinden gönderilmelidir. Tüm öneri yapacak kişilerin http://ab.org.tr/ab10/yazar.html Sayfasını dikkatle okumasını bekliyoruz.

- Konferansa sponsor aranmaktadir. Konferans alanı içinde Bilişim Fuarı açılacaktır. Sponsor olmak isteyenler bizimle bilgiy_at_ab.org.tr yoluyla temasa geçsinler.

-Konferansa katılmak isteyenlerin http://ab2010.mugla.edu.tr/ adresindeki Muğla Üniversitesi webinde kayit olmaları, konaklama, ulaşım ve benzeri konular icin bu webi takip etmelerini bekliyoruz.

Her türlü iletişim icin:
bilgiy at ab dot org dot tr
http://ab.org.tr/ http://ab.org.tr/