Akademik Bilişim 2013
23-25 Ocak 2013
Akdeniz Üniversitesi
Hukuk Fakültesi
AntalyaÜniversitelerde bilgi teknolojileri konusunda ilgili grupları bir araya getirerek, bilgi teknolojileri altyapısı, kullanımı, eğitimi ve üretimini tüm boyutlarıyla tanıtmak, tartışmak, tecrübeleri paylaşmak, ve ortak politika oluşturmak amaçlarıyla ulusal boyutta Akademik Bilişim 2013 konferansı, bu yıl 23-25 Ocak 2013 tarihlerinde Akdeniz Üniversitesinde yapılacaktır. Konferansta davetli bildiriler, eğitim seminerleri ve yapılandırılmiş calışma grubu/açık oturum türü etkinlikler yapılacaktır. Konferans öncesi çeşitli konularda yoğun kurslar yapılacaktır. Konferans ilgili herkese açıktır; ve bu konularda katkı bekliyoruz.

Konferansın Ana KonularI:Eğitim Seminer Konuları- Konferans dili Türkçe'dir. Yurt dışından gelen konuklar İngilizce konuşacaklardır.

- Davetli Bildiri: Akademik Bilişim konusunda son gelişmeleri, eğilimleri özetleyecek dinleyicilerin ufkunu açacak konuşmalar,

- Bildiri: Deneyimleri, kuramsal katkıları, yeni ve farklı uygulamaları anlatan kısa sunumlar

- Egitim semineri önerisi : Yeni teknolojiler veya çok ihtiyac duyulan konularda notlarla desteklenen tanıtıcı, pratik yönü olan seminerler

- Tartışma grubu/açık oturum önerisi : Karşılaşılan sorunlar, ortak çözüm arayışları, tecrübe paylaşımına yönelik, katılımcıların hazırlıklı olarak geldiği yapılandırılmış ortamlar.

- Tüm bildiriler ve sahiplerinin izni varsa eğitim seminerleri notları elektronik ortamda sunulacaktır.

- Bildiri özetleri, Tam Bildiri Metinleri ve Oturum önerileri 10 Aralık 2012 tarihine kadar http://openconf.ab.org.tr/ webinden gönderilmelidir. Tüm öneri yapacak kişilerin http://ab.org.tr/ab13/yazar.html Sayfasını dikkatle okumasını bekliyoruz.

- Konferansa sponsor aranmaktadir. Konferans alanı içinde Bilişim Fuarı açılacaktır. Sponsor olmak isteyenler bizimle temasa geçsinler.

-Konferansa katılmak isteyenlerin http://ab2013.akdeniz.edu.tr/ adresindeki Akdeniz Üniversitesi webinde kayit olmaları, konaklama, ulaşım ve benzeri konular icin bu webi takip etmelerini bekliyoruz. Konferans öncesi kurslar için ab.org.tr izlenmelidir.

Her türlü iletişim icin:
bilgixy at ab dot org dot tr
http://ab.org.tr/