Akademik Bilişim 2015
4-6 Şubat 2015
Anadolu Üniversitesi
EskişehirÜniversitelerde bilgi teknolojileri konusunda ilgili grupları bir araya getirerek, bilgi teknolojileri altyapısı, kullanımı, eğitimi ve üretimini tüm boyutlarıyla tanıtmak, tartışmak, tecrübeleri paylaşmak, ve ortak politika oluşturmak amaçlarıyla ulusal boyutta Akademik Bilişim 2015 konferansı, bu yıl 4-6 Şubat 2015 tarihlerinde Anadolu Üniversitesinde yapılacaktır. Konferansta davetli bildiriler, eğitim seminerleri ve yapılandırılmiş calışma grubu/açık oturum türü etkinlikler yapılacaktır. Konferans öncesi çeşitli konularda yoğun kurslar yapılacaktır. Konferans ilgili herkese açıktır; ve ücretsizdir.

Anadolu Üniversitesi, Akademik Bilişim Konferansına 31 Ocak – 6 Şubat 2015 tarihleri arasında ev sahipliği yapacaktır. AB2015 Anadolu’da Konferası’nın ana teması toplumda, yönetimde, sistemlerde, yazılımlarda, öğrenmede, eğitimde açıklıktır. Tüm akademisyen ve ilgililer davetlidir. Bildiri gönderme, sergiye katılım ve sponsorluk için bağlantıları kullanınız.

Konferansın Ana KonularI:Eğitim Seminer Konuları- Konferans dili Türkçe'dir. Yurt dışından gelen konuklar İngilizce konuşacaklardır.

- Davetli Bildiri: Akademik Bilişim konusunda son gelişmeleri, eğilimleri özetleyecek dinleyicilerin ufkunu açacak konuşmalar,

- Bildiri: Deneyimleri, kuramsal katkıları, yeni ve farklı uygulamaları anlatan kısa sunumlar

- Kısa Bildiri: 2-3 sayfalık kısa sunumlar

- Kurs : Konferans öncesi yapılan, tercihan 4 gün süren yoğun eğitimler

- Egitim semineri önerisi : Yeni teknolojiler veya çok ihtiyac duyulan konularda notlarla desteklenen tanıtıcı, pratik yönü olan seminerler

- Tartışma grubu/açık oturum önerisi : Karşılaşılan sorunlar, ortak çözüm arayışları, tecrübe paylaşımına yönelik, katılımcıların hazırlıklı olarak geldiği yapılandırılmış ortamlar.

- Tüm bildiriler ve sahiplerinin izni varsa eğitim seminerleri notları elektronik ortamda sunulacaktır.

- Bildiri özetleri, Tam Bildiri Metinleri ve Oturum önerileri 15 Aralık 2014 tarihine kadar http://openconf.ab.org.tr/ webinden gönderilmelidir. Tüm öneri yapacak kişilerin http://ab.org.tr/ab15/yazar.html Sayfasını dikkatle okumasını bekliyoruz.

- Konferansa sponsor aranmaktadir. Konferans alanı içinde Bilişim Fuarı açılacaktır. Sponsor olmak isteyenler bizimle temasa geçsinler.

-Konferansa katılmak isteyenlerin http://ab2015.anadolu.edu.tr/ adresindeki Anadolu Üniversitesi webinde kayit olmaları, konaklama, ulaşım ve benzeri konular icin bu webi takip etmelerini bekliyoruz. Konferans öncesi kurslar için ab.org.tr izlenmelidir.

Her türlü iletişim icin:
bilgixy at ab dot org dot tr
http://ab.org.tr/