Paper 17

Generated: Sun Jan 13 09:03:04 2002

prev (16) overview next (18)

17 - Titleİnternetin araştırma ve yayın amaçlı kullanımının yaygınlaştırılmasına yönelik öğrenci kulübü çalışması
AuthorsKutlay Kağan Şanlı, SDÜ Teknik Eğitim Fakültesi - Elektronik Bilgisayar Eğitimi Bölümü
PC MemberNo
Contact personKutlay Kağan Şanlı, kutlayka@yahoo.com, 0246 211 13 45
Main Fields
Other Main FieldsAraştırmada Bilişim

Abstract + Keywords
İnternetin bulunması, tarihte yazının bulunması ve matbaanın bulunması kadar önemlidir. İnternetin bulunmasıyla dünyanın gelişme hızı çok daha fazla artacaktır. Bu gelişmeleri yakalayabilmek için insanlarımızın interneti kullanmayı öğrenmeleri ve internette Türkçe içeriğin çoğalması ve gelişmesi gerekmektedir.

Yeni gelişen teknikler ve imkanlarla, artık bilgiyi bulmanın yanında yayınlamak da tamamen sınırsız hale gelmiştir. Biz her türlü teknik işlemin nasıl yapıldığını, internet mekanizmalarının nasıl çalıştığını biliyoruz.

Biz amaçlarımızı, çalışmalarımızı, insanlardan isteklerimizi, teknik terimler içermeyen, herkesin anlayabileceği bir dille anlatıyoruz ve insanlardan teknik ayrıntıları değil, kendilerine yetecek teknik bilgileri öğrenmelerini istiyoruz.

Biz insanlara internette nasıl bilgi aranacağını, neler bulunabileceğini öğretmek, internetin önemini ve imkanlarını anlatmak istiyoruz. İnternet üzerinde bir yayını hazırlamak, yayınlamak ve dağıtmak çok kolaydır. İnsanları, bilgilerini ve düşüncelerini internet üzerinde birleştirip yayın haline getirmeye özendirmek istiyoruz.

Böyle çalışmalar, diğer insanların yapılan çalışmaları her an ve her yerden izleyebilmesini ve insanların bu çalışmalara fikir ve bilgi bakımından katkıda bulunmalarını sağlayacaktır.

Anahtar kelimeler:
bilgi paylaşımı, internet, öğrenci kulübü,
RemarksÇalışma Grubu

prev (16) overview next (18)

CyberChair Author: Richard van de Stadt  (Borbala Online Conference Services) Development supported by TRESE Copyright © by University of Twente