Paper 30

Generated: Sun Jan 13 09:03:04 2002

prev (29) overview next (31)

30 - TitleUZAKTAN ÖĞRETİMDE AKADEMİK VE İDARİ YAPILANMA
AuthorsBülent Şengörür, Sakarya Üniversitesi
Ömer Kadir Morgül, Sakarya Üniversitesi
Mustafa Yılmaz, Sakarya Üniversitesi
PC MemberNo
Contact personÖmer Kadir Morgül, morgul@sakarya.edu.tr, 0264-3460328
Main Fields15. Web Kurulu ve Yonetimi
Other Main FieldsDistance Learning
Abstract + KeywordsBilişim teknolojilerinin dünyamızı ne kökten ve derinden etkilediğini farklı sektörlerde çalışanlar tarafından sıkça dile getirilmektedir. Çalışmakta olduğumuz öğretim sektöründe de yüz yüze öğretimin yanında uzaktan eğitim, televizyondan öğretim, İnternet destekli öğretim gibi yeni öğretim şekillerinden ve onların getirmiş olduğu yeni sorunlar ve çözüm yöntemlerinden bahsetmeye başladık.
Sakarya Üniversitesi, İnternet Destekli Öğretim konusunda 1997 yılından beri yapmış olduğu çalışmaları sloganıyla da belirttiği gibi küçük başlamış, büyük düşünmüş ve hızlı yol almıştır. Bu yeni öğretim yöntemi konusunda elde ettiği başarı ve tecrübeyle Sakarya Üniversitesi, İnternet Destekli Öğretimin ülkemizin ara elemanı açığını karşılamak ve Sanayiinin güncel bilişim teknolojilerine kendi çalışma ortamlarında ulaşmaları için bir çözüm olabileceğini düşünmektedir. Buna istinaden Sakarya Meslek Okulu bünyesinde iki ön lisans programı açılmıştır. Açılan Bilgisayar Programcılığı ve Bilgi Yönetimi programlarına öğrenciler kayıt edilmiş ve 5 Kasım 2001 tarihinde eğitim-öğretime başlanmıştır. Öğrenciler derslerin tamamını İnternet’ten takip etmektedirler.
Çalışmada bu yeni öğretim şeklinin ilk uygulamasında belirlenen problemler ve çözüm önerileri tartışılacaktır.
Remarks

prev (29) overview next (31)

CyberChair Author: Richard van de Stadt  (Borbala Online Conference Services) Development supported by TRESE Copyright © by University of Twente