Paper 29

Generated: Sun Jan 13 09:03:04 2002

prev (28) overview next (30)

29 - TitleHTML KULLANILARAK WEB DE SAYFA TASARIM ve UYGULAMA AŞAMALARI
AuthorsArs. Gor. Erkan ULKER, Selçuk Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü
Ars. Gor. Halife KODAZ, Selçuk Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü
Ars. Gor. Harun UGUZ, Selçuk Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü
PC MemberYes
Contact personErkan Ulker, eulker@selcuk.edu.tr, 03322410041 - 2004
Main Fields
Other Main Fieldsweb yayinciligi
Abstract + KeywordsBu seminerde dünya çapında yaygın olarak kullanılan ve gün geçtikçe artan bir trend gösteren web yayıncılığı detaylı olarak anlatılmıştır.

Konu, Web yayıncılığı hakkında herhangi bir altyapısı olmayan bir kişinin bile, kendi kişisel web sayfasını hazırlayabileceği ve sunucuda yayınlayabileceği tarzda detaylıca anlatılmıştır.
Seminerde HTML özelliklerinin sıra ile anlatılması yerine, örnek bir uygulama üzerinde kişisel bir web sayfasının tasarım ve uygulama aşamaları anlatılmıştır.

Öncelikle web nedir, ne avantajlar sağlar, bunun için gerekli araçlar nelerdir konuları ele alındıktan sonra, HTTP protokolünün temelleri anlatılmıştır.

Ayrıca HTML nedir ve nasıl bir yapıya sahiptir gibi alt başlıklar halinde HTML den bahsedildikten sonra tablo, çerçeve, stil sayfaları ve görüntü haritaları detaylıca incelenmiştir. CGI-BIN, Vbscript ve Javascript kullanımının temelleri örneklerle sunulmuştur.

Remarks

prev (28) overview next (30)

CyberChair Author: Richard van de Stadt  (Borbala Online Conference Services) Development supported by TRESE Copyright © by University of Twente