Paper 47

Generated: Sun Jan 13 09:03:04 2002

prev (46) overview next (48)

47 - TitleINTERNETE DAYALI UZAKTAN EGITIM
AuthorsDoc. Dr. Ferruh YILDIZ, S.U. Muh. Mim. Fak.
Ogr. Gor. Mesut GUNDUZ, S.U. Muh. Mim. Fak.
Ars. Gor. O. Kaan BAYKAN, S.U. Muh. Mim. Fak.
Ars. Gor. Gulay TEZEL, S.U. Muh. Mim. Fak.
Ars. Gor. Harun UGUZ, S.U. Muh. Mim. Fak.
Ars. Gor. Halife KODAZ, S.U. Muh. Mim. Fak.
PC MemberYes
Contact personMesut Gunduz, mgunduz@selcuk.edu.tr, 03322410041 - 2004
Main Fields15. Web Kurulu ve Yonetimi
Other Main FieldsDistance Education (Uzaktan Egitim)
Abstract + KeywordsTeknolojik gelişmeler, bilimsel çalışmalardaki ilerlemeler, bilgi tabanlı ekonomiler insanoğlunu sahip olduğu bilgileri sık aralıklarla gözden geçirmeye itmektedir. Bunun sonucunda "Sürekli Eğitim" ve "Hayat Boyu Eğitim" adı verilen yeni eğitim modelleri gündeme gelmiştir.
Tüm dünyada internet altyapısının büyük bir hızla gelişmesi, WEB tabanlı yazılımların ve bu yazılımları destekleyen büyük ve hızlı bilgisayarların geliştirilmesi, internet üzerinde ses, görüntü ve veri aktarım hızlarının artması insanları internet üzerinden iletişim kurmaya ve bilgi paylaşmaya itmektedir.
İnternet teknolojisindeki gelişmeler eğitim kurumlarının ve şirketlerin ilgisini bu alana kaydırmaktadır. Pek çok insan istediği zamanda, istediği yerde, kendi öğrenme becerilerine bağlı olarak istedikleri sürede kaynaklara ulaşmak istemektedir.
Bu nedenle Selçuk Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği bünyesinde uzaktan eğitim çalışmaları başlatılmıştır. Bu amaçla Elektroteknik Laboratuarı Dersi; yazılı materyaller, uygulama programları ve interaktif uygulamalar ile desteklenerek internet üzerinden uygulamalara yardımcı olmak amacıyla verilmektedir.

Anahtar Kelimeler: Asenkron Eğitim, Uzaktan Eğitim, İnternet, Elektroteknik

RemarksBu basvuru onceki basvurudaki font probleminden dolayi yapilan ikinci basvurudur.

prev (46) overview next (48)

CyberChair Author: Richard van de Stadt  (Borbala Online Conference Services) Development supported by TRESE Copyright © by University of Twente