Paper 60

Generated: Sun Jan 13 09:03:04 2002

prev (59) overview next (61)

60 - TitleXML Teknolojisi
AuthorsArş.Gör. Erkan ÜLKER, Selçuk Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü
PC MemberYes
Contact personErkan ÜLKER, eulker@selcuk.edu.tr, 0 332 241 00 41 /2209
Main Fields1. Temel Bilisim Egitimi
13. Yeni Teknolojiler
Other Main Fields
Abstract + KeywordsXML TEKNOLOJISI

Erkan ÜLKER, Selçuk Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü
Tel: 332 241 00 41/ 2209, E-Posta eulker@selcuk.edu.tr

Bu seminerde dünya çapında yaygın olarak kullanılan, bilgi depolama ve dağıtma konusunda geleceği en palak dillerden biri olan XML detaylı olarak anlatılmıştır.
Konu, XML hakkında herhangi bir altyapısı olmayan bir kişinin bile, dinlediğinde kolaylıkla öğrenebileceği ve altyapısını oluşturabileceği tarzda ele alınmıştır.
Seminerde XML özellikleri sıra ile anlatılmış, aynı zamanda örnek uygulamalar üzerinde yoğunlaşılmış ve bir XML sayfasının tasarım ve uygulama aşamaları anlatılmıştır.
Öncelikle XML nedir, ne avantajlar sağlar, bunun için gerekli araçlar nelerdir konuları ele alındıktan sonra, XML’e neden ihtiyacımız olduğu anlatılmıştır.
Ayrıca XML nasıl bir yapıya sahiptir, XML imleri, XML belgeleri ve XML öznitelikleri gibi alt başlıklar halinde XML dil yapısından bahsedildikten sonra iyi oluşturulmuş XML belgeleri, geçerli XML belgeleri, XML belge türü tanımları(DTD) ve XML belgelerini görüntüleme ( CSS, XSL, DOM ) konuları detaylıca incelenmiştir.
Anahtar Kelimeler : XML, DTD, CSS, XSL, DOM
RemarksEĞİTİM SEMİNERİ

prev (59) overview next (61)

CyberChair Author: Richard van de Stadt  (Borbala Online Conference Services) Development supported by TRESE Copyright © by University of Twente