Paper 91

Generated: Sun Jan 13 09:03:04 2002

prev (90) overview next (92)

91 - TitleBir E-Türkiye Projesi – BizimRehber.Com
AuthorsMustafa Bulun, Selçuk Üniversitesi Selçuklu Tıp Fakültesi
PC MemberNo
Contact personMustafa Bulun, mbulun@bizimrehber.com, 0 532 651 75 38
Main Fields
Other Main Fieldsİnternet ortamında İçerik Oluşturma
Abstract + KeywordsTüm çabalara rağmen maalesef ülkemizde internet kullanımı henüz arzu edilen seviyelerde değildir. Bunun birçok sebebi vardır ve bunun nedenini sorduğumuz her kişi veya kuruluş bulunduğu konuma göre farklı cevaplar verecektir. Kimileri telekomun tekelinden, kimileri hükümetin ilgisizliğinden, kimileri fiyatlardan yakınacaktır.
Aslında bunların hepsi bir parça doğrudur ve bunun gibi daha birçok neden sıralanabilir. Bu nedenlerden birisi de yeterli içerik olmaması ve olan içeriğin ise toplumun çok az bir kesimine hitap ediyor olmasıdır.
Bu projede biz tüm toplumun kullanabileceği bir yapı oluşturarak ülkemizin her karışını her yönüyle internete taşımayı planladık. Bu planda da kısmen başarılı olduk bundan sonrası ise kendini tanıtmak isteyen kişi, kurum ve kuruluşlara bu altyapıyı sunarak veritabanımızı daha da zenginleştirmektir.
Remarks

prev (90) overview next (92)

CyberChair Author: Richard van de Stadt  (Borbala Online Conference Services) Development supported by TRESE Copyright © by University of Twente