Paper 50

Generated: Thu Jan 30 16:03:12 2003

prev (49) overview next (51)

50 - TitleE-Kampüs: Karadeniz Teknik Üniversitesi Bilişim Teknolojileri Adaptasyon Projesi
Authorsİftihar Köksal, Karadeniz Teknik Üniversitesi
Erhan Coşkun, Karadeniz Teknik Üniversitesi
Orhan Aydın, Karadeniz Teknik Üniversitesi
PC MemberNo
Contact personErhan Coşkun, erhan@ktu.edu.tr, 0462 377 3661
Main Fields12. Universite Bilisim Sistemleri
Other Main Fields
Abstract + KeywordsE-Kampüs, Üniversitemizde yürütülmekte olan her türlü eğitim-öğretim, araştırma ve idari faaliyetler ile sunulmakta olan her türlü hizmetin bilişim teknolojileri aracılığı ile sunulmasını sağlamayı hedefleyen geniş kapsamlı entegre projeler grubuna verilen isimdir. Proje ile öğrencilerimize, akademisyenlerimize ve diğer personelimize çeşitli ve çok geniş bir yelpazede hizmetler sunulması tasarlanmıştır.Buna göre, E-Kampüs projesi E-Öğrenci, E-Akademisyen, E-Derslik, E-Personel ve E-Sağlık gibi modüllerden oluşmakta olup,
a.        E-Öğrenci modülü ile öğrencilerimize sunulan her türlü hizmetin mümkün olabildiğince zamanında ve etkin bir biçimde bilgi ve iletişim teknolojileri aracılığı ile sunulması için gerekli yazılımların geliştirilmesi ve düzenlemelerin yapılmasını hedefleyen bir modüldür.
b.        E-Akademisyen modülü ile akademisyenlerimiz tarafından gerçekleştirilen her türlü eğitim-öğretim faaliyetleri ve sunulan hizmetlerin bilişim teknolojileri aracılığı ile sunulması hedeflenmektedir.
c.        E-Personel modülü ile idari personelimiz tarafından sunulan hizmetlerin teknolojik ortamda sunulabilmesi için gerekli düzenlemelerin yapılması ve personel için gerekli bilişim eğitiminin verilmesi hedeflenmektedir.
d.        E-Derslik modülü ile bilgisayar salonları başta olmak üzere, teknolojik içerikli ders ve hizmetlerin sunulmakta olduğu ortamların amaçları doğrultusunda ve verimli bir biçimde kullanılmalarının sağlanması hedeflenmektedir.
e.        E-Sağlık modülü ile üniversitemiz Sağlık ve Kültür Daire Başkanlığı tarafından sunulan hizmetlerin bilişim teknolojileri aracılığı ile sunulması için gerekli bilişim hizmetlerinin sunulması hedeflenmektedir.
RemarksE-Kampüs proje tanıtımı ile alt modüller olan
a) Not Değerlendirme ve Entegrasyon sistemi
b) Bilgisayar Salon Yönetim Sistemi
c) Kişisel sayfa ve Ders Sayfası Hazırlama Sistemlerinin
ardışık oturumlarda yer alması önemle rica olunur.

prev (49) overview next (51)

CyberChair Author: Richard van de Stadt  (Borbala Online Conference Services) Development supported by TRESE Copyright © by University of Twente