Paper 98

Generated: Thu Jan 30 16:03:12 2003

prev (97) overview next (99)

98 - Titleİşletmelere İçin Bir E-Learning Sistemi Geliştirme Modeli
AuthorsÜstün Özen, Atatürk Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
Selçuk Karaman, Atatürk Üniversitesi, K.K.Eğitim Fakültesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü
PC MemberNo
Contact personÜstün Özen, uozen@atauni.edu.tr, 4422312094
Main Fields9. Uzaktan Egitim
10. Internet Destekli Egitim
Other Main Fields
Abstract + KeywordsÖzellikle iletişim teknolojilerinde yaşanan gelişmeler uzaktan eğitimin etkinliğinin artmasına yardımcı olmuş ve uzaktan eğitimin yaygınlaşmasına yardımcı olmuştur. Hatta uzaktan eğitim, e-learning, web tabanlı eğitim gibi yeni isimlerle anılmaya başlamış, başarılı örneklerin sayısındaki büyük artış nedeniyle dünyanın her tarafında işletmelerden yoğun ilgi görmüştür. İşletmelerde bilginin en önemli varlık haline geldiği günümüzde, personel eğitimi işletmeler açısından üzerinde ciddiyetle durulması gereken bir konu olmasının yanısıra maliyet ve planlama açısından da büyük yük getiren bir faaliyettir. Bu noktada, e-learning, zamandan ve mekandan bağımsız, gerçek zamanlı ve öğrenci merkezli, kubaşık çalışma olanağı sağlayan, maliyet etkin çözümler sunan ve izleme ve değerlendirmesi kolay bir öğrenme ortamı olduğundan, işletmeler açısından personel eğitimi için iyi bir alternatif haline gelmiştir.
Bu çalışmada e-learning’in getirileri, sınırlamaları, e-learning hizmet türleri, e-learning sağlayıcıları hakkında bilgiler verilmiş ve e-learning politikası belirleme pozisyonundaki işletmeler için bir e-learning sistemi geliştirme modeli önerilmiştir.
Remarks

prev (97) overview next (99)

CyberChair Author: Richard van de Stadt  (Borbala Online Conference Services) Development supported by TRESE Copyright © by University of Twente