Paper 147

Generated: Tue Feb 17 20:10:05 2004

prev (146) overview next (148)

147 - TitleE-Üniversite: KTÜ Bilişim teknolojileri adaptasyon projesi(Yazılım modülleri)
Authorsİftihar Köksal, KTÜ
Erhan Coşkun, KTÜ
Orhan Aydın, KTÜ
Aras Perekli, KTÜ
Bilal Kınay, KTÜ
PC MemberYes
Contact personErhan Coşkun, erhan__at__ktu.edu.tr, 04623773307
Main Fields6. Üniversite Biliŝim Sistemleri
Other Main Fields
Abstract + KeywordsE-Üniversite,Üniversitemizde yürütülmekte olan her türlü eğitim-öğretim, araştırma ve idari faaliyetler ile sunulmakta olan her türlü hizmetin bilişim teknolojileri aracılığı ile sunulmasını sağlamayı hedefleyen geniş kapsamlı entegre projeler grubuna verilen isimdir. Proje ile öğrencilerimize, akademisyenlerimize ve diğer personelimize çeşitli ve çok geniş bir yelpazede hizmetler sunulması tasarlanmıştır.Buna göre, E-Üniversite projesi E-Öğrenci, E-Akademisyen, E-Derslik, E-Destek, E-Personel ve E-Sağlık gibi modüllerden oluşmakta olup,

a) E-Öğrenci modülü ile öğrencilerimize sunulan her türlü hizmetin mümkün olabildiğince zamanında ve etkin bir biçimde bilgi ve iletişim teknolojileri aracılığı ile sunulması için gerekli yazılımların geliştirilmesi ve düzenlemelerin yapılması hedeflenmektedir.

b) E-Akademisyen modülü ile akademisyenlerimiz tarafından gerçekleştirilen her türlü eğitim-öğretim faaliyetleri ve sunulan hizmetlerin bilişim teknolojileri aracılığı ile sunulması hedeflenmektedir.

c) E-Personel modülü ile idari personelimiz tarafından sunulan hizmetlerin teknolojik ortamda sunulabilmesi için gerekli düzenlemelerin yapılması ve personel için gerekli bilişim eğitiminin verilmesi hedeflenmektedir.

d) E-Derslik modülü ile bilgisayar salonları başta olmak üzere, teknolojik içerikli ders ve hizmetlerin sunulmakta olduğu ortamların amaçları doğrultusunda ve verimli bir biçimde kullanılmalarının sağlanması hedeflenmektedir.

e) E-destek modülü ile elektronik ortamda sunulan her türlü hizmetin teknolojik alt yapısının hazırlanması ve sunulması ile sunum esnasında ortaya çıkan sorunların giderilmesi hedeflenmektedir.

f) E-Sağlık modülü ile üniversitemiz Sağlık ve Kültür Daire Başkanlığı tarafından sunulan hizmetlerin bilişim teknolojileri aracılığı ile sunulması için gerekli bilişim hizmetlerinin sunulması hedeflenmektedir.
Remarks

prev (146) overview next (148)

CyberChair Author: Richard van de Stadt  (Borbala Online Conference Services) Development supported by TRESE Copyright © by University of Twente