Paper 133

Generated: Sun Jan 16 13:29:19 2005

prev (132) overview next (134)

133 - TitleINTERNET’TE KİŞİSEL BİLGİ GÜVENLİĞİ İÇİN ANONİMLEŞTİRİCİ SERVİSLER ÜZERİNE BİR İNCELEME
AuthorsHande Sayar, British American Tobacco, Izmir
Mehmet Emin Dalkılıç, Ege Üniversitesi Uluslararası Bilgisayar Enstitüsü
PC MemberNo
Contact personMehmet Emin Dalkılıç, dalkilic__at__ube.ege.edu.tr, +90(232)342-3232
Main Fields14. Güvenlik
Other Main Fields
Abstract + KeywordsInternet günümüzde hayatın vazgeçilmez bir parçası haline gelmiş olmasına rağmen, düşünüldüğü kadar güvenli bir ortam değildir. Internet’i kullanan kişi sayısı ve kullanım alanları genişledikçe, Web üzerinde mahremiyetin korunması da her geçen gün zorlaşmakta, yeni tehditler ortaya çıkmaktadır. “Siz Internet’te gezinirken; eriştiğiniz tüm Web sayfaları, çevrimiçi (online) yaptığınız tüm alışverişler, gönderdiğiniz her e-posta vs. üçüncü şahıslar tarafından izleniyor olabilir” (Golberg et. al., 1996).
        Bu çalışmada; Internet üzerindeki mevcut tehditler ve bu tehditlerden korunma yöntemleri ele alınarak, Internet üzerinde mahremiyet ve güvenliği korumanın en önemli ve etkili yollarından biri olan anonimlik farklı yönleriyle ele alınmıştır.
RemarksBu bildiri, Ege Üniv. Uluslararası Bilgisayar Enstitüsü'nden Yrd.Doç.Dr. Ebru ÇELİKEL tarafından düzenlenen "güvenlik" konulu davetli bildiriler kategorisine kabul edilmek üzere teslim edilmektedir.

prev (132) overview next (134)

CyberChair Author: Richard van de Stadt  (Borbala Online Conference Services) Development supported by TRESE Copyright © by University of Twente