Paper 162

Generated: Sun Jan 16 13:29:19 2005

prev (161) overview next (163)

162 - TitleTürkiyede Eğitim Odaklı Teknoloji Kullanımı Kültürü ve Uzaktan Eğitim-Sorunlar ve Çözüm Önerileri
AuthorsAziz İlgazi, Harran Üniversitesi
PC MemberNo
Contact personAziz İlgazi, educationtr2003__at__yahoo.com, 0414 247 01 60
Main Fields15. İnternet Servislerinin Çalıştıırlması
Other Main Fields
Abstract + KeywordsTürkiyede Eğitim Odaklı Teknoloji Kullanımı Kültürü ve Uzaktan Eğitim-Sorunlar ve Çözüm Önerileri..

Bu çalışmada Türkiye ve AB teknoloji imkanları araştırıldı. Bu imkanların kullanımında yaşanan ekonomik ve sosyal sorunların çözümüne yönelik kurumsal çözümler araştırıldı. Devletin teknolojiye destek çalışmalarının sosyal ve kültürel yaklaşımı özendirmesi gerekliliği savunuldu.
Teknoloji agırlıklı eğitimin faydaları ve zararlarının analiz edildiği bu çalışmada, yükseköğretimde uzman eğitimci yetersizliği nedeni ile sistemi bünyelerine dahil etmek isteyen üniversitelere devletin bakış açışı analiz edildi ve öneriler üretildi. Harran Üniversitesi-İstanbul Üniversitesi arasında devam eden interaktif eğitim sistemindeki öğrencilerin görüşleri doğrultusunda sistem tartışıldı.
Gelecekte yeniden yapılanması kaçınılmaz olan sistemin, AB 'ne uyumu yönünde desteklenmesine yönelik önerilerin yer aldıgı bu çalışmada ayrıca bölgesel farklılık nedeni ile karşılaşılan sorunlara da yönelik çözüm önerileri üretilmiştir.
Remarks

prev (161) overview next (163)

CyberChair Author: Richard van de Stadt  (Borbala Online Conference Services) Development supported by TRESE Copyright © by University of Twente