Paper 3

Generated: Sun Jan 16 13:29:19 2005

prev (2) overview next (4)

3 - TitleJava Uygulamalarında Güvenlik Bileşenleri 2
AuthorsBora Güngören, Portakal Teknoloji
PC MemberNo
Contact personBora Güngören, bora__at__portakalteknoloji.com, (312) 4915361
Main Fields7. Ulusal ve Kurumsal Ağ Yapıları
11. Yazılım Geliştirme Ortamlari
14. Güvenlik
15. İnternet Servislerinin Çalıştıırlması
Other Main Fields
Abstract + KeywordsÖzet:
Java platformunun güvenlik amaçlı mekanizmalarının örneklendiği seminerlerin ikincisinde, şifreli veri kullanımı, yazılım bileşenlerinin kaynaklarının doğrulanması ve çeşitli yetkilendirme teknikleri örneklenecektir. Java'nın kripto API'leri kullanılarak açık anahtar altyapısı uygulanması, kullanıcı adı ve şifrelerin veri tabanında şifreli saklanması, kullanıcı adı ve şifrenin ağ üzerinde aktarılmasına gerek olmadan kullanıcı doğrulama gibi bazı teknikler örneklenecektir. Ardından ağ üzerinden istemci kurulumu ve bileşen güncellenmesi için bir teknoloji olan Java Web Start (JAWS) kullanımı gösterilirken, kaynak sunucuların nasıl doğrulanabileceği gösterilecektir.

Anahtar Sözcükler:
java, güvenlik, şifreleme, JCE, açık anahtar altyapısı, kullanıcı doğrulama ve yetkilendirme, ağ üzerinden yazılım kurulumu ve güncellemesi, java web start, jaws.
RemarksKatılımcıların Java yada benzeri bir programlama dilinde deneyimli olmaları kod örneklerini anlamalarında yardımcı olacaktır.

prev (2) overview next (4)

CyberChair Author: Richard van de Stadt  (Borbala Online Conference Services) Development supported by TRESE Copyright © by University of Twente