Paper 30

Generated: Sun Jan 16 13:29:19 2005

prev (29) overview next (31)

30 - TitleUNAK-OCLC Netlibrary
AuthorsAdile Günden, Universite ve Arastirma Kütüphanecileri Dernegi(UNAK)
PC MemberNo
Contact personKamil Çömlekçi, kcomlekci__at__tedankara.k12.tr, 03125869068
Main Fields5. Elektronik Kütüphaneler
Other Main Fields
Abstract + KeywordsHer tür kütüphaneye elektronik kitaplar sağlamakta öncülük eden, kolay kullanım bilgilerine, tam metin referanslara, bilimsel ve mesleki kitaplara erişim sistemi sunan 400 ’den fazla ticari ve akademik yayıncının 72.000 den fazla e-kitabını tek bir arayüz ile aranmasına ve erişlmesini sağlayan OCLC-Netlibrary hakkında detaylı bilgiler verilecektir. E-kitapların seçiminden, sağlanmasına, alınan kitapların MARC formatında bibliyografik bilgilerinin kendi yerel kutuphane otomasyon sistemine yuklenmesine, son kullanıclara e-kitapların odunç verilmesine kadar olan sureç anlatılacak ve bu konuda Türkiye'de UNAK-OCLC Konsorsiyumu altinda saglanan netlibrary fiyatlari ve konsorsiyumun detayları hakkında bilgi verilecektir.

RemarksÜNAK olarak sunacağımız iki bildirinin eğer uygun olursa tek bir oturumda sunulmasını istiyoruz. Süre olarak 1:30(Bir bucuk saat)olacagini tahmin ediyoruz.

prev (29) overview next (31)

CyberChair Author: Richard van de Stadt  (Borbala Online Conference Services) Development supported by TRESE Copyright © by University of Twente