Paper 32

Generated: Sun Jan 16 13:29:19 2005

prev (31) overview next (33)

32 - TitleUzaktan Eğitim İçin Açık Kaynak Kodlu Yazılımlar
AuthorsCumali YAŞAR, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi
PC MemberNo
Contact personCumali YAŞAR, cyasar__at__comu.edu.tr, 05052423644
Main Fields9. Uzaktan ve İnternet Destekli Eğitim
16. Açık Kaynak Kodlu Sistemler
Other Main Fields
Abstract + KeywordsUzaktan Eğitim uygulaması yapmak; gelişmekte olan ülkeler için yazılım yönünden değerlendirilidiğinde çok pahalı bir işlemdir.
Ancak Uzaktan eğitim için Açık Kaynak Kodlu yazılımlar veya bu Açık Kaynak Kodlu yazılım geliştiren projeleri desteklemek yazılım maliyetini çok düşürmektedir. Bu projeler hem emeğe saygı , hemde yeni projelerin ön ayağını oluşturmaktadır. Bilgi paylaşımını esas kılan felsefenin amacı bilginin büyümesini sağlamaktır. Açık Kaynak kodlu yazılım felsefesinin uzaktan eğitim uygulamaları için kullanılması bilginin evrenselleşmesi için çok önemli bir adımdır. Bugün için uzaktan eğitimde kullanılan açık kaynak kodlu yazılım sayısı yüzler ile ifade edilirken yakın gelecekte ve projeler desteklendiğinde bu oran binlere çıkacaktır.
Dolayısıyla uzaktan eğitim katkısı vermek isteyen eğitim kuruluşları kitlelere daha hızlı ulaşacağı kanatindeyim. Bu eğitim de sizlere uzaktan eğitim için kullanılan açık kaynak kodlu yazılımları tanıtacağım.

Kelimeler
PHP
Açık Kaynak kodlu yazılım
Uzaktan Eğitim
Apache
Uzaktan Öğretim
Remarks

prev (31) overview next (33)

CyberChair Author: Richard van de Stadt  (Borbala Online Conference Services) Development supported by TRESE Copyright © by University of Twente