Paper 81

Generated: Sun Jan 16 13:29:19 2005

prev (80) overview next (82)

81 - TitleDeğişen Uygulama Mimarisi, Tasarım Yolları ve Alt Yapılar; Merkezi , Çok Katmanlı Mimarilerde Kurumsal Uygulama Geliştirme Yolları, Süreçleri ve Pratikler
AuthorsUğur Karakaya, Meteksan Sistem
PC MemberNo
Contact personKorhan Alparslan, korhan__at__meteksan.com.tr, 0 312 297 91 35
Main Fields11. Yazılım Geliştirme Ortamlari
13. Yeni Teknolojiler
Other Main Fields
Abstract + KeywordsKurumların ihtiyacı olan uygulamalarını, yeni teknolojiler doğrultusunda, merkezi , çok katmanlı ve özellikle web tabanlı mimarilerde geliştirmek için bu süreçleri uygulamalı olarak anlatmak, değişen uygulama mimarisinin gelişimi, bugünü ve yarını hakkında bilgi vermek hedeflenmektedir.

Burada en önemli vurgulanmak istenen nokta; kurumların bu yapılarda uygulama geliştirirken nelere dikkat etmeleri gerektiğidir. Ne tür bir yapılanma ihtiyacı olması gerektiği, eğitim süreçlerinin tespiti, gerekiyorsa danışmanlık süreçlerinin belirlenmesi ve seçilen uygulama geliştirme ortamlarının kritikliği örneklendirilecektir.

Değişik “design pattern” ‘lar uygulamalı olarak anlatılacaktır. Uygulamalar ve örneklemelerin tamamı açık sistemler üzerinde (J2EE) ve “open source” araçlarla yapılacaktır. Diğer taraftan ilerleyen yıllarda gelişen uygulama teknolojilerinin neler olacağı üzerinde durulacaktır.
Remarks

prev (80) overview next (82)

CyberChair Author: Richard van de Stadt  (Borbala Online Conference Services) Development supported by TRESE Copyright © by University of Twente