Paper 21

Generated: Tue Feb 28 17:21:17 2006

prev (20) overview next (22)

21 - TitleKredili Sistem Öğrenci İşleri Otomasyon Yazılımı (Uludağ Üniversitesi-Ocak-2006-BURSA)
AuthorsHatice ÇAVUŞ, *Uludağ Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Y.O. /** Kredili Sistem Otomasyonu
PC MemberNo
Contact personHatice ÇAVUŞ, hyilmaz_at_uludag.edu.tr, 0224-4428098
Main Fields6. Üniversite Bilişim Sistemleri
27. Otomasyon Sistemleri
Other Main Fields
Abstract + Keywords                
Üniversite İdari Yönetimleri tarafından gerekli görülen ve yönetmeliklerde açıklanan eğitim sistemine uygun olarak; ÖSYM Merkezi tarafından yerleştirilen ve ön kayıtlı gelen tüm öğrencilerin sicil bilgilerinin ve eğitim öğretim planına göre aldıkları derslerinin ve not başarımlarının takibi için bir yazılım kullanmak gerekmektedir. Uludağ Üniversitesi Kredili Sistem Otomasyon yazılımı; Uludağ Üniversitesi gibi çok yüksek(45000) öğrenci sayısına sahip üniversitelerde geçmişten buyana kullanılan sistemlerden yola çıkılarak, Eğitim ve Öğretimini kredili sistem yönetmeliği altında değerlendiren kurumlara örnek bir çalışma olarak sunulmuştur.

Kredili Sistem yazılımı hazırlanırken izlenen yol, yöntem ve kullanılan araçları detaylı olarak bu sunumun içinde açıklamaya ve çok yönlü bir değerlendirmesini yapmaya çalıştık. Oracle Developer 6.0 tools ‘ları ile geliştirilen temel yazılıma daha sonra Dephi programları ile fonksiyonel arayüzler ve raporlar eklenmiştir. Mevcut Oracle ve PHP Web Modüllerinin (Üniversite Yönetimi , Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı Modülü ) ve uygulama aşamasında ortaya çıkan ihtiyaca göre yeniden yazılan bir çok modülün (Fakülte Öğrenci İşleri Modülü, Öğrenci Ders Seçimi, Danışman Arayüz Modülü ve BİM Modülü) tanıtımına bu sunumda yer verdik. Oracle 9.i veritabanı ile başlayan yolculuğumuz Oracle 10 g platformlarına taşınma kararı ile devam etmektedir.

Remarks

prev (20) overview next (22)

CyberChair Author: Richard van de Stadt  (Borbala Online Conference Services) Development supported by TRESE Copyright © by University of Twente