Paper 5

Generated: Tue Feb 28 17:21:17 2006

prev (4) overview next (6)

5 - TitleE-SINAV SİSTEMİ
AuthorsHalil Özmen, Bilkent Üniversitesi
PC MemberNo
Contact personHalil Özmen, halil_at_ctp.bilkent.edu.tr, (312) 290 3360, (0535) 946 8082
Main Fields6. Üniversite Bilişim Sistemleri
15. E-ogrenme, Uzaktan Eğitim, Internet Destekli Eğitim
Other Main Fields
Abstract + KeywordsÖzet:
Bilgisayar ve Internet teknolojilerindeki gelişmeler, gerek eğitimde, gerek eğitimin sınav boyutunda, bilgisayar ve internetin kullanılmasını vazgeçilmez bir duruma getirmektedirler. Dolayısıyla Internet'in yaygınlaşması ile beraber, eğitim ve öğretimde Internet'i kullanan yeni teknolojilere ve araçlara gereksinim duyulması, ve bunların devreye girmesi kaçınılmaz olmaktadır. Bu gereksinimlerden bir tanesi de, Internet üzerinden sınav (e-sınav) yapmayı sağlayan yazılımlardır.
Bu bildiride, bir e-sınav sisteminin karşılaması gereken gereksinimlerin analizi ile beraber, bu amaçla geliştirilmiş web tabanlı bir yazılım anlatılmaktadır. "E-Sınav Sistemi" PHP ve MySQL kullanılarak geliştirilmiştir.

Anahtar Kelimeler:
E-sinav, Uzaktan Sınav, E-ogrenme, Uzaktan Eğitim, Internet, Internet Destekli Eğitim, Üniversite Bilişim Sistemleri, PHP.
RemarksSayın Yetkili,
Gerek http://ab.org.tr/ gerek http://ab2006.pamukkale.edu.tr/ sayfalarında, Akademik Bilişim 2006 bildiri yazım kurallarını bulamadım.
Bana bildiri yazım kurallarının bulunduğu web sayfasının adresini email adresime gönderirseniz memnun olurum.
Saygılarımla,
Halil Özmen


prev (4) overview next (6)

CyberChair Author: Richard van de Stadt  (Borbala Online Conference Services) Development supported by TRESE Copyright © by University of Twente