Paper 24

Generated: Sun Jan 13 09:03:04 2002

prev (23) overview next (25)

24 - TitleSoru Bankası ve Online Sınav Sistemi
AuthorsDoç.Dr Ferruh YILDIZ, Selçuk Üniversitesi
Arş.Gör. Ali ÇETİNKAYA, Selçuk Üniversitesi
Arş.Gör. Murat CAN, Selçuk Üniversitesi
PC MemberYes
Contact personAli ÇETİNKAYA, ali@selcuk.edu.tr, 03322410041-2549
Main Fields
Other Main FieldsDistance Learning(Uzaktan Eğitim)
Abstract + Keywords
Bu proje ile öğretim görevlilerinin verdikleri dersler için hazırladıkları soruları tutulacağı bir soru bankası oluşturulması ve bu soruların bir kere bu sisteme girildikten sonra birden çok amaçla kullanımının sağlanması hedeflenmiştir. Bu hedeflerden birincisi bu bankada ki sorulardan rasgele soru seçimi ile sınav soruları hazırlanması, ikincisi de bu soru bankasının kullanılarak öğrencilerin online olarak istedikleri zaman, istedikleri yerden kendilerini denemeleridir. Nihai amaç ise bu sistemin üniversite genelinde tüm derslere yaygınlaştırılıp sınavların internet veya intranet üzerinden online yapılmasıdır.

Bu proje iki kısımda oluşmaktadır: Birincisi uygulama kısmı; bu kısımda öğretim görevlilerin soru bankasına soru girmesi ve bu girilmiş sorulardan sınav soruları hazırlaması, bu kısmın arayüzü Borland Delphi ile gerçekleştirilmiştir. İkincisi ise web kısmı, bu kısmın arayüzü ise yine Borland Delphi ile tasarlanmıştır. Veritabanı olarak ise Oracle kullanılmıştır.

Bu bildiri de bu sisteme neden ihtiyaç duyulduğu, bu sistemin sağladığı yararlar ve kullanılan teknolojiler sunulacaktır.

Anahtar Kelimeler: Online Sınav, Soru Bankası, Oracle , Borland Delphi

Remarks

prev (23) overview next (25)

CyberChair Author: Richard van de Stadt  (Borbala Online Conference Services) Development supported by TRESE Copyright © by University of Twente