Paper 15

Generated: Thu Jan 30 16:03:12 2003

prev (14) overview next (16)

15 - TitleÜniversite Maaş Otomasyonu
AuthorsYılmaz KAYA, Yüzüncü Yıl Üniversitesi
Ramazan TEKİN, Yüzüncü Yıl Üniversitesi
PC MemberNo
Contact personYılmaz KAYA, yilmaz@yyu.edu.tr, 0432 225 12 76
Main Fields6. Universite Bilisim Sistemleri
Other Main Fields
Abstract + KeywordsMaaş hesabına dahil olan parametrelerin artması ve giderek karmaşık hale gelmesi, maaş hesabını uzmanlık alanı haline getirmiştir. Bu çerçevede bir çok mutemet maaşının nasıl hesaplandığını tam olarak bilememkte ve bordrolarında yer alan rakamların nerden geldiğini ve doğru olup olmadığını kontrol edememektedir. Dolayısıyla bir çok yanlış hesaplamaların ortaya çıkması kaçınılmaz hale gelmektedir.
Bu proje maaş hesabı ile ilgilenen, veya kendi kurumunda personel maaşlarının hesabını yapan kişilerin hesapları hızlı, hatasız bir şekilde yapabilmeleri için geliştirildi. Program Oracle üzerinde Visual Basic ile yazıldı.
Program Maaş Bordro Modülü, Ek ders Modülü, Formasyon Modülü, Nöbet Modülü, Mesai Modülü, Katkı Payı Modülü, Özel Muayene Modülü, Yedek Maaş Bordro Modülü ve Yönetim Modüllerinden oluşmaktadır. Program bir intranet uygulamasıdır. Otomasyon bir file server pc üzerinde olup programı kullancı makinalarına sadece otomasyon modüllerinin kısayolları atılarak program kullanabilmektedirler. Otomasyon her personel için tüm gelirlerinin matrahını birleştirerek gerçek zaman ve gerçek vergi diliminde doğru bir şekilde hesaplarını yapmaktadır.
RemarksBu program maaş hesaplamalarında bir üniversitenin ihtiyacı olan tüm modülleri kapsayan bir intranet uygulamasıdır. Kullanım kolaylığı ve merkezi yönetim esnekliğini sağlamaktadır.prev (14) overview next (16)

CyberChair Author: Richard van de Stadt  (Borbala Online Conference Services) Development supported by TRESE Copyright © by University of Twente