Paper 17

Generated: Sun Jan 16 13:29:19 2005

prev (16) overview next (18)

17 - Titleİnternet Tabanlı Kontrol Laboratuvarı Uygulamaları
AuthorsMevlüt ARSLAN, Kırıkkale Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Müh. Bölümü
İrfan ATABAŞ, Kırıkkale Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Müh. Bölümü
PC MemberNo
Contact personMevlüt ARSLAN, mevlut__at__kku.edu.tr, 3183573571
Main Fields9. Uzaktan ve İnternet Destekli Eğitim
Other Main Fields
Abstract + KeywordsSon yıllarda internet teknolojilerinin yaygınlaşıyor olması eğitim alanında ve eğitimin bir parçası olarak laboratuvarlarda bir takım değişimlere yol açmaktadır. Uzaktan eğitimin her geçen gün daha da önem kazandığı günümüzde eğitim ve öğretimin vazgeçilmez unsurları olan laboratuvarlarında uzaktan erişebilir olması gerekmektedir.
        Bu çalışmada yeni bir uygulamalı model geliştirilmekte, mevcut kontrol ve proses kontrol laboratuvar uygulamaları internetten erişimli hale getirilerek, kontrol uygulamalarının internet aracılığı ile gerçekleştirilmesi sağlanmaktadır. Böylece öğrencilere verilecek eğitim, yer ve zaman yönünden esnek hale gelmekte, öğrenciler laboratuvar imkanlarına sadece derslerde ve uygulama saatlerinde değil her zaman ve her yerden erişebilmektedirler.
        Geliştirilen internet tabanlı kontrol laboratuvarı ile internet destekli eğitim, on-line laboratuvar ve internet tabanlı kontrol konuları bir uygulamada birleştirilerek ele alınmış olmaktadır.
Remarks

prev (16) overview next (18)

CyberChair Author: Richard van de Stadt  (Borbala Online Conference Services) Development supported by TRESE Copyright © by University of Twente