Paper 140

Generated: Sun Jan 16 13:29:19 2005

prev (139) overview next (141)

140 - TitleMİKRO DENETLEYİCİ DERSİ İÇİN İNTERNET TABANLI LABORATUAR UYGULAMASI
AuthorsKubilay Taşdelen, Süleyman Demirel Üniversitesi
Akif Kutlu, Süleyman Demirel Üniversitesi
Ecir Uğur Küçüksille, Süleyman Demirel Üniversitesi
PC MemberNo
Contact personKubilay Taşdelen, ktasdelen__at__tef.sdu.edu.tr, 0 246 2111382
Main Fields9. Uzaktan ve İnternet Destekli Eğitim
Other Main Fields
Abstract + KeywordsÖZET
Yükseköğretim Kurumu Enformatik Milli Komitesi (EMK) uzaktan eğitimi, “öğrenci ve öğretim elemanlarının farklı coğrafi mekanlarda olduğu, ders malzemesi aktarımı ve etkileşimin teknolojiden yararlanılarak gerçekleştirildiği eğitim biçimi” olarak tanımlanmıştır1.

Hızla gelişen bilişim teknolojileri sayesinde, uzaktan eğitim için kullanılan mektup, radyo ve televizyon gibi cihazların yerini bilgisayarlar almaktadır. Bilgisayarlar ve internet ortamı, öğrenci – öğretmen etkileşimini sağlarken, daha önce kullanılan araçlar ile uzaktan eğitimin yetersiz kaldığı, laboratuar çalışması gerektiren dersler için de bir çözüm imkanı sağlamıştır.

Bu çalışmada, teknik eğitim ve mühendislik fakültelerinde 3 saat teorik, 2 saat uygulamalı olarak eğitimi verilen mikro denetleyici dersinin geleneksel laboratuarlarda gerçekleştirilen uygulamalarını internet üzerinden gerçekleştirmeyi sağlayacak bir internet tabanlı laboratuar uygulaması sunulmuştur.
Remarks

prev (139) overview next (141)

CyberChair Author: Richard van de Stadt  (Borbala Online Conference Services) Development supported by TRESE Copyright © by University of Twente